Bezva týden na horách

Agenda:
 
Informační portál
Publikováno:
 
07.02.2012 10:48
Poslední úprava:
 
před 12 lety

V sobotu 21.1.2012 v ranních hodinách vyjela skupina nadšených lyžařů a snowboardistů z naší školy na lyžařský výcvik do Jánských Lázní.

První den jsme zahájili prohlídkou okolí a kochali jsme se, že je všude (oproti místu našeho odjezdu) plno sněhu. Samozřejmě proběhlo i seznamování se všemi účastníky, protože na lyžařský kurz vyrazili studenti z mnoha tříd (I.P, I. S, I.V, II. E, II. S, II. V, III. E a III. S).

Druhý den vedoucí kurzu Jan Krajíček rozdělil naši skupinu na 3 podskupiny – pokročilí lyžaři, pokročilí snowboardisté a začínající snowboardisté. Každá skupina vyrazila na sjezdovku dle svých možností. Pokročilí snowboardisté a lyžaři vyrazili rovnou na Protěž a později na Černou horu. Začínající snowboardisté se vydali „lachtanit“ na mírnější svah Sport Formánek 3. Každý den probíhal v rámci lyžování a snowboardování stejně – ráno po snídani na svah, odpoledne kolem půl druhé opět. Jediný den, který se vymykal v rámci sportovního programu, byla středa. Dopoledne jsme totiž vyrazili do města a odpoledne na, některými značně nelibě nesený, výlet na běžkách. Přestože většina účastníků zpočátku velmi „brblala“, že je běžky nebaví a že jsou unaveni a vše je bolí, myslím si, že si nakonec výlet na běžkách, zakončený teplým nápojem či jídlem na Modrokamenných boudách, užili.

Předposlední den našeho horského pobytu byl zasvěcen slalomu. Zúčastnili se ho všichni včetně snowboardistů začátečníků. Večer bylo vyhlášení vítězů a rozdání sladkých odměn.

Samozřejmě i každodenní večerní program nebyl nijak nudný. Proběhla přednáška o bezpečnosti na svahu, dále nám pan Poříz vysvětlil, jak máme mazat lyže, snowboardy a běžky, také proběhla soutěž o nejhezčí mužské nohy, která pobavila nejen děti, ale i učitele. Někteří kluci dovedli své nohy velmi pěkně „prodat“. Proto když pak proběhlo konečné bodování, byly výsledky celkem jednoznačné :-)  Myslím si, že si všichni lyžařský výcvik velmi užili a doufám, že spolu zažijeme ještě mnoho takovýchto pohodových a příjemných pobytů.

 

 

Skupinovka – už se těšíme na svah!

 

Jo, počasí je fajn!

 

 

 

 

 

 

A na závěr předávání diplomů …

 

 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace