Arktický lyžák

Agenda:
 
Gymnázium
Publikováno:
 
14.02.2012 13:14
Poslední úprava:
 
před 12 lety

 Když se v sobotu 4. února krátce po deváté hodině začali scházet účastníci lyžarského kurzu 2012 v Orlických horách, teploty kolem – 20 ºC dávaly tušit, že o silné zážitky nebude nouze. Další dny ukázaly, jak prozíravá to byla vize. 
      Kurz v Říčkách v Orlických horách byl naplněn především studenty prvního, druhého a třetího ročníku gymnázia. Stav doplnilo ještě několik studentů ze III. a IV. V a II. VOŠ. Nesmíme zapomenout ani na 9 žáků 7. ročníku ze ZŠ Lánecká spolu s jejich instruktorkou Šárkou Hrůzovou, kteří s námi vyrazili v rámci přátelských družebních vztahů mezi oběma školami. 
      V Říčkách jsme byli ubytováni v chatě SKI KLUB necelý kilometr od skiareálu. Dopravu na sjezdovky jsme řešili jednoduše „pěškobusem“, když docházely síly, ukázal se příjemným řešením skibus. 
      Asi nejčastěji používané výrazy na kurzu byly „To je ale kosa.“ a „Fouká severák.“ Lze si tedy představit, v jakých klimatických podmínkách kurz probíhal. 
      Ale naše studenty jen tak něco nezastaví. A tak se lyžovalo a „snowboardilo“ každý den s výjimkou předepsaného dne odpočinkového. 
      Oblíbenou kratochvílí se staly rozmrazovací návštěvy bufetu, kde se u čaje, kávy, horké čokolády a hranolků vedla teoretická rozprava o technice jízdy na sjezdových tratích.
      Poslední den kurzu došlo i na tradiční závody ve slalomu, rozdání diplomů a cen vítězům, zhodnocení celé akce a zamáčknutí slzy smutku v oku, že kurz tak rychle utekl.  
      Závěrem bych z pozice vedoucího kurzu poděkoval oběma instruktorům Ing. Zdence Šmídové a Mgr. Janu Krajíčkovi za bezchybnou a příkladně obětavou práci s družstvy v době výcviku i mimo něj. Věřím, že i kurzy v následujících letech budou probíhat v takto pohodové atmosféře.

 

 

Fotogalerie:  

 

 

Účastníci LVVK 2012 Říčky v Orlických horách 

 

 

Před chatou SKI KLUB 

 

 

Ranní čekání na skibus 

 

 

 Pohled na dolní stanici lanovky v Říčkách

 

 

Vrchol Zakletého 

 

 

Před jízdou 

 

 

 Vyrážíme

 

 

V plné rychlosti 

 

 

Teoretická rozprava u rozmrazování 

 

 

 Cestou ze sjezdovky na chatu

 

 

Večerní partie kentu 

 

 

Cestou necestou, polem nepolem, lesem nelesem, jedem za Honzou…

 

 

Závod… 

 

 

Dojetí v tvářích instruktorů po obdržení diplomů 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace