Úspěch v matematická olympiádě - kategorie P

Agenda:
 
Gymnázium
Publikováno:
 
24.02.2012 11:59
Poslední úprava:
 
před 12 lety

 Student 4. ročníku našeho gymnázia Pavel Kratochvíl dosáhl pěkného úspěchu. V krajském kole 61. ročníku MO kategorie P získal jako jediný z reprezentantů Kraje Vysočina patřičný počet bodů pro postup do ústředního (celostátního) kola. 

K úspěchu Pavlovi gratulujeme!

Co je vůbec matematická olympiáda – kategorie P (programování)? 

Kategorie P Matematické olympiády je určena všem studentům středních škol v ČR bez rozdílu věku. Je zaměřena na úlohy z oblasti algoritmizace a programování. Na rozdíl od jiných u nás existujících studentských programátorských soutěží v ní přitom nejde jen o zvládnutí práce s počítačem a rutinní programování, ale soustředí se zejména na návrh efektivních algoritmů a následně i na jejich programovou realizaci.

Matematická olympiáda je oficiální soutěží Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, odborným garantem soutěže je Jednota českých matematiků a fyziků. Kategorie P je po odborné stránce zajišťována pracovníky a studenty Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy v Praze (příprava úloh, vzorových řešení, opravování a hodnocení odevzdaných řešení).

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace