18. MEZINÁRODNÍ VELETRH FIKTIVNÍCH FIREM

Agenda:
 
Informační portál
Publikováno:
 
28.03.2012 16:53
Poslední úprava:
 
před 12 lety

V úterý dne 20.3.2012 se zúčastnila třída I.P oboru „podnikání“  v pražské Incheba aréně

18. mezinárodního veletrhu fiktivních firem. Na tomto veletrhu se představilo kolem 130 studentských firem z 10 států Evropy – Belgie, Bulharska, České republiky, Itálie, Maďarska, Rakouska, Rumunska, Slovenska, Španělska a Švédska. Veletrh připravila v rámci volitelných předmětů fiktivní firma Antre, složená ze studentů 4. ročníků ekonomického lycea a obchodní akademie navštěvujících Obchodní akademii Heroldovy sady. Projekt slouží k využití poznatků získaných studiem nejen odborných předmětů, jako jsou ekonomika, právo, účetnictví, obchodní korespondence, ale i angličtiny a dalších cizích jazyků. Studenti se seznámili s podnikatelskými záměry zúčastněných firem, zjistili, jak daná firma může fungovat v praxi a současně získali potřebné informace pro svůj vlastní podnikatelský projekt. Na místě se přesvědčili, že dobrý nápad nestačí, ale že důležitou roli sehrává v byznysu tvořivost, odpovědnost a cílevědomost, spojené se silnou vůli dotahovat věci do konce. To vše budou potřebovat pro svoji budoucí podnikatelskou­ dráhu.

Studenti, kteří měli zájem a ochotu zaplatit vstupné (100,–- Kč), navštívili v místě další probíhající veletrh  reklamy a polygrafu, týkající se všech typů reklam vč. novinek v oblasti propagace a výroby reklamy. Velmi zajímavý byl doprovodný program, který se týkal obalu jako součásti marketingové strategie a to vytváření obalu včetně ukázek výroby na místě, ukázky špatných a dobrých obalů, výroby obalu na plotru a digitálního  potisku obalu.

Myslím si, že exkurze přispěla k odbornému růstu našich budoucích podnikatelů a získané poznatky využijí ve své praxi.  

 

 

 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace