Velikonoční zvyky a obyčeje

Agenda:
 
Informační portál
Publikováno:
 
31.03.2012 21:46
Poslední úprava:
 
před 12 lety

     Městská knihovna ve Světlé nad Sázavou spolu s některými žáky z naší školy připravila

výstavu s názvem „Velikonoce“. Při této příležitosti zorganizovala paní Roženská, pracovnice této knihovny, spolu s místním panem farářem přednášku na toto aktuální téma.

      Přednáška se konala zároveň s prohlídkou výstavy. Vystavené velikonoční předměty z dřívější doby ledacos napovídaly, ale většinou musel pan farář doplnit původ a historii vystavených exponátů. Dozvěděli jsme se prakticky vše o těchto svátcích jara, dále o době předvelikonoční, o pohanských a křesťanských zvycích. Žáci některá pojmenování vůbec neznali, neboť se jednalo o slova, která se již dnes  nepoužívají, např. smrtná neděle.

     Výstava byla velmi poutavě sestavena, např. jedna část se týkala křesťanů a jejich zvyků přímo v kostele, další části byly věnované zvykům zejména na venkově. Oba přednášející zaujali žáky perfektně připravenými výklady a fundovanými odpověďmi na dotazy žáků. 

 

 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace