Návštěva ČNB a senátu

Agenda:
 
Informační portál
Publikováno:
 
16.04.2012 15:34
Poslední úprava:
 
před 12 lety

Na jaře se  třídy IV.E a I.P  zúčastnily exkurze v České národní bance. Exkurze se zúčastnilo 45 studentů, včetně studentů gymnázia.

Program v České národní bance byl zaměřen hlavně na fungování finančního trhu. Žáci zhlédli 2 filmy zaměřené na vznik a historii České národní banky a historii finančnictví. Pak jsme si prohlédli  výstavu o historii platidel, o současné ochraně bankovek. Seznámili se s historií  ČNB od roku 1918, s regulací bankovního systému, funkcí státních rezerv a devizových rezerv. Poté ještě zhlédli film o měnové a devizové činnosti státu.

Nakonec se všichni studenti s chutí zúčastnili soutěže o získaných znalostech v ČNB.

 

 Třídy  III.E a II. P navštívily budovu Senátu v Praze. Po složitém, komplikovaném odbavení přes bezpečnostní kontrolu jsme se dostali do vnitřních prostor. Studenti si mohli prohlédnout přístupnou část Senátu. Celou dobu prohlídky nás provázela průvodkyně s odborným výkladem o historii budovy a jejích reprezentačních prostor, o historii Valdštejnské zahrady a o životě původních majitelů, rodu Valdštejnů. Mohli jsme nahlédnout do soukromých prostor senátorů, kde probíhají jejich jednání. Exkurze končila návštěvou zasedacího sálu senátorů. Od paní průvodkyně jsme se dozvěděli, že sál byl upraven z původních koníren. Studenti si mohli vyzkoušet způsob hlasování.

 

 

 

 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace