Shrnutí projektu Nové metody interaktivní výuky na gymnáziích Kraje Vysočina

Agenda:
 
Gymnázium
Publikováno:
 
23.04.2012 15:52
Poslední úprava:
 
před 12 lety

 

Před několika lety nebyly interaktivní tabule příliš rozšířeny a tam, kde už je měli, využívalo všechny jejich možnosti jen několik nadšených samouků. Jedenáct partnerských gymnázií z Kraje Vysočina se domluvilo na projektu, který by tuto situaci zcela změnil. A tak v listopadu 2009 začala společná práce pod vedením Gymnázia dr. A. Hrdličky v Humpolci, jejímž hlavním cílem je rozvoj interaktivní výuky na gymnáziích kraje Vysočina. Celý projekt je financován z Evropských sociálních fondů, z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschop­nost.

 Do závěru projektu nyní zbývají už jen dny a jeho přínosy jsou na partnerských gymnáziích jasně vidět. Byly shrnuty i na závěrečné konferenci projektu 4. dubna 2012: Pedagogové ztratili obavy z nezvyklé techniky a kromě svých vlastních příprav mohou využívat společnou volně přístupnou databázi výukových materiálů na www.gymnaziainteraktivne.cz . Jsou za ní stovky hodin práce tvůrců pod vedením metodiků (27 metodiků muselo zkontrolovat celkem přes 2500 vzniklých materiálů!) a v současnosti ji využívá dalších 2000 registrovaných uživatelů z ČR i Slovenska. Pro studenty jsou interaktivní tabule ve výuce samozřejmostí a prezentují na nich své referáty z různých předmětů. Společná práce partnerských gymnázií je také osobním obohacením pro všechny zúčastněné a věříme, že kontakty budou po skončení projektu dále pokračovat.

Partnerské školy projektu Nové metody interaktivní výuky na gymnáziích Kraje Vysočina:
Gymnázium dr. A. Hrdličky, Humpolec, Komenského 147, Gymnázium a Střední odborná škola, Moravské Budějovice, Tyršova 365, Gymnázium Pelhřimov, Akademie – Vyšší odborná škola, Gymnázium a Střední odborná škola uměleckoprůmyslová Světlá nad Sázavou, Gymnázium Žďár nad Sázavou, Gymnázium Velké Meziříčí, Gymnázium Jihlava, Gymnázium Bystřice nad Pernštejnem, Gymnázium Chotěboř, Gymnázium Otokara Březiny a Střední odborná škola Telč, Gymnázium Havlíčkův Brod.

Ze světelského gymnázia se zapojilo celkem šest vyučujících, kteří během dvou a půl roku vytvořili celkem 150 prací ze šesti různých předmětů. Práce své a svých projektových kolegů všichni hojně využívají při každé výukové příležitosti. 

 

 

Naše družstvo účastnící se interaktivní soutěže v prostorách Gymnázia dr. A. Hrdličky

 

 

Jeden z úkolů zadaný prostřednictvím tabule Activboard

 

 

Pohár pro vítěze studentské soutěže věnovala Uměleckoprůmyslová akademie Světlá nad Sázavou

 

 

Závěrečné poděkování ředitelky Gymnázia dr. A Hrdličky Mgr. Hany Havelkové

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace