Naše studentky předávaly květiny slovenskému prezidentovi

Agenda:
 
Informační portál
Publikováno:
 
26.04.2012 15:13
Poslední úprava:
 
před 12 lety

Světelská Uměleckoprůmyslová akademie reprezentovala Kraj Vysočina na 20. ročníku výstavy Mladý tvorca, celostátní výstavě středních škol, která nemá v ČR obdoby.

Do Nitry jeli zástupci školy již po třetí. V letošním roce předváděly studentky výrobu skleněných vitráží. Jejich um a smysl pro estetiku, praktičnost a krásno ocenil při návštěvě expozice také prezident Slovenské republiky Ivan Gašparovič. Zpracování skla do vitráží  pana prezidenta velmi zaujalo a měl celou řadu otázek na postup výroby, neboť tato technika se nikde na Slovensku nevyučuje. Po krátkém zastavení mu byly studentkami akademie věnovány barevné květiny zpracované právě touto metodou.

Akademie již roky spolupracuje se SOŠ sklárskou v Lednickém Rovnem a výstava v Nitře toto partnerství a spolupráci prohlubuje. Ve stánku světelské školy byla vystavena zajímavá díla studentů různých oborů od skla přes keramiku, kov až po kámen. Kolemjdoucí z řad žáků i veřejnosti byli z výstavky nadšeni a o školu se hodně zajímali. Velikou výhodou této akce je jistě i fakt, že zde není jazyková bariéra a všichni se velmi snadno domluví.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace