I. G na výpravě za vyššími rostlinami

Agenda:
 
Gymnázium
Publikováno:
 
18.06.2012 14:35
Poslední úprava:
 
před 10 lety

14. června se stále ještě nejnovější gymnazisté vydali pod vedením svého biologa, pana Poříze, na botanickou procházku s cílem naučit se poznat co nejvíce běžných rostlin Čech. Ze světelského nádraží si popojeli jednu zastávku do Pohledi a odtamtud se již s vytaženými poznámkovými bloky vydali směrem na Broumovu Lhotu. Na cestách, loukách i v lese se seznámili s rostlinami, které každý už alespoň jednou viděl, ale u kterých málokdo dokázal říct správný název. 
     Celkem si zapsali poznávací znaky u více jak 120 rostlin. Naučili se od sebe rozpoznávat kapraď samec a papratku samičí, zjistili, že jehličí douglasky voní po citrusech, poznali spoustu žlutě kvetoucích rostlin nebo se dozvěděli, že bez, který kvete bíle, se nazývá černý.
     Na zpáteční cestě domů už studenti s hlavami plnými nových informací nasadili rychlejší tempo, a proto do světelského parku plného květin, které si ten den ukazovali, dorazili krátce před jednou hodinou. Odtud se již řádně unavení studenti rozešli domů s jasným cílem – ze středeční poznávačky na vyšší rostliny dostat dobré známky.

 

Sára Lebedová, I.G

 


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace