STUDENTI KERAMICKÉHO OBORU DĚTEM

Agenda:
 
Informační portál
Publikováno:
 
22.06.2012 13:16
Poslední úprava:
 
před 12 lety

    Mateřské školky všude v republice se vždy koncem června loučí se svými předškoláky, kteří se již od září stanou školou povinnými. Jednotlivé školky připravují pro tyto děti i jejich rodiče nejrůznější akce.

    Jinak tomu není ani v Mateřské škole Smetanova v Humpolci. Zde, kromě mnoha nejrůznějších besídek, vystoupení a loučení, pořádají již tradičně pro tyto děti „Noc v mateřské školce“. Součástí rozmanitého programu je i noční nebo spíše večerní hledání pokladu. Pro tuto příležitost již po třetí naši studenti keramického oboru vyrobili drobné keramické dárky, které přímo souvisí se zaměřením „Noci v MŠ“. Tentokrát se vše neslo v duchu pohádky od Josefa Čapka Povídání o pejskovi a kočičce a dalších pohádek o těchto nejoblíbenějších domácích zvířátkách. Tedy i dárky do pokladu odpovídaly zaměření akce – keramický pejsek a kočička. Obě zvířátka byla zhotovena ve vyšším reliéfu a vyrobena technikou lití do sádrových forem. Následně po výpalu byla zatřena oxidem železa, aby se prohloubil reliéf a keramika získala vyšší odolnost.

    Dílko se vydařilo. Děti měly radost z nalezeného pokladu, který jim bude připomínat nejen „Noc v MŠ“, ale i léta strávená ve školce.

    Studenti keramického oboru se pak těšili z dobře vykonané práce, ale i z toho, že mohli někomu udělat radost.

 

 

Za studenty a další vyučující keramického oboru

Mgr. Alena Ratajová

 

 

 

 

 


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace