Studenti ze Lvova na světelské Akademii

Agenda:
 
Výtvarné
Publikováno:
 
19.09.2012 16:43
Poslední úprava:
 
před 9 lety

V rámci výstavy Bienále 2012 přijali pozvání vybraní zahraniční hosté. Vedle zástupců rakouské Wienerkunstschule dorazila rovněž skupina 4 studentů s doprovázejícím pedagogem z Akademie výtvarných umění Lvov.

Ukrajinská skupina se kromě výstavy zúčastnila také výtvarného minisympozia, které bylo pro ně a české studenty v rámci výstavy připraveno. Během čtyř dnů se studenti vystřídali v keramickém ateliéru, na huti a zúčastnili se tvorby vitráží. Jejich práce zůstanou po skončení akce po určitou dobu vystavené ve školní galerii Uměleckoprůmyslové akademie a poté poputují za svými tvůrci do Lvova.

V průběhu pobytu byli hosté rovněž přijati na radnici starostou města Mgr. Janem Tourkem.

Vzhledem k tomu, že se jedná již o druhou společnou akci světelské Uměleckoprůmyslové akademie a Akademie výtvarných umění Lvov, jsou nyní na řadě čeští studenti, kteří by měli přibližně na jaře 2013 vyrazit na reciproční návštěvu Ukrajiny. O Akademii ve Lvově se studenti naší školy více dozvěděli v besedě, kterou připravila lvovská skupina. V současnosti probíhají jednání o programu návštěvy a zajištění podpůrných finančních prostředků pro českou skupinu. Pro světelské studenty to jistě bude zajímavá zkušenost.

 

 

 

Výroba koně na huti

 

 

Jedna z prací v ateliéru keramiky

 

 

Při tvorbě v ateliéru

 

 

Vznikají zajímavá díla

 

foto: Milan Sika

 


 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace