Pár slov k podzimu...

Agenda:
 
Slovo ředitele
Publikováno:
 
24.09.2012 14:40
Poslední úprava:
 
před 8 lety

Vážení přátelé, 
nový školní rok se nám rozjel téměř závratným tempem. Hned 17. září se odehrála pro školu významná událost – proběhla vernisáž tradiční umělecké výstavy Bienále 2012 v prostorách zámku Světlá nad Sázavou. Pozvání přijala řada významných hostů v čele s paní radní RNDr. Marií Kružíkovou, poslankyní PČR ing. Janou Fischerovou, náměstkem hejtmana ing. Liborem Jouklem, radním pro oblast kultury a cestovního ruchu ing. Tomášem Škarydem. Také město Světlá nad Sázavou naše akce podporuje a což svou účastí stvrdili starosta Mgr. Jan Tourek a místostarostka ing. Lenka Arnotová. Všichni pozvaní hosté a v dalších dnech výstavy i návštěvníci z řad veřejnosti odcházeli s pocitem příjemného kulturního zážitku. Vidět interiér světelského zámku zaplněný uměleckými předměty je oku lahodící záležitost a odměna pro všechny, kteří se na náročné přípravě výstavy podíleli. 
Zároveň probíhají po pracovní návštěvě studentů z Akademie výtvarných umění ve Lvově na Bienále 2012 přípravy, aby v jarních měsících 2013 mohla vyrazit skupinka studentů a pedagogů ze Světlé na sympozium do Lvova.
V říjnu se naplno začnou rozbíhat náborové akce na příští školní rok. Škola má opět řadu novinek, které chce svým budoucím studentům nabídnout. Proto neváhejte a po domluvě s náborovou specialistkou Helenou Kotěrovou využijte příležitost navštívit náš areál. 
Co nového se u nás ještě děje? Již začaly přípravné práce související s budováním přírodní školní zahrady. Pokud vše půjde podle plánu, tak do zimy by měly být hotové hrubé zemní práce a vybrané terénní úpravy. 
Škole se v rámci projektu EU peníze středním školám podařilo získat nemalou částku ve výši přes 1 600 000 Kč. Peníze budou využity na vybudování zázemí pro efektivní výuku grafických informačních technologií. 
Ke konci se také chýlí proces získání budovy bývalého Domova mládeže III. Pokud vše proběhne dle plánů, bude možno v polovině října zahájit náležité stavební úpravy pro co nejrychlejší zprovoznění budovy. 
Zmínil jsem zde pouze několik klíčových akcí, které nás čekají. Ty drobné již beru jako samozřejmost nutnou pro hladký chod naší složité instituce. 
Příjemné podzimní dny všem!