Exkurze do městské knihovny

Agenda:
 
Informační portál
Publikováno:
 
08.10.2012 12:14
Poslední úprava:
 
před 10 lety

V rámci týdne knihoven Městská knihovna ve Světlé nad Sázavou kromě jiného nabízí školám besedy se studenty, aby tak podpořila jejich zájem o četbu.

I naše škola se této akce v týdnu od 1. 10. do 5. 10. se svými žáky všech 1. ročníků a jejich učiteli češtiny zúčastnila. Besedy velmi ochotně a s nadšením vedla paní Jiřina Roženská. Promluvila o významu četby, o čtenářské (ne)gramotnosti, o státních maturitách z českého jazyka a hlavně žákům přiblížila některé zajímavé tituly, aby si uvědomili, že i v přetechnizované a „přepočítačova­né“době může být četba velmi zajímavým osvěžením. Rovněž jim v rámci setkání nabídla několik her na rozvoj komunikace.

Studenti si také mohli vyplnit přihlášky a zdarma se na rok do knihovny zaregistrovat. Někteří (zvláště děvčata) si ihned vybrané zapůjčené tituly odnesli domů. Protože se akce setkala s odezvou, domluvili jsme se s paní Roženskou na další spolupráci.

 

 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace