Návštěva Designbloku

Agendy:
 
Informační portál , Umělecké a řemeslné, Výtvarné
Publikováno:
 
09.10.2012 13:01
Poslední úprava:
 
před 9 lety

Dne 3.10.2012 se třídy I. S a I. V vypravily na exkurzi do Prahy, kde je čekala výstava nejen pro jejich obory zajímavá – Designblok. Výstava probíhala celkem na třech místech v Praze – Clam-Gallasův palác, Kafkův dům a Šporkovský palác.

Po příjezdu do Prahy se vydala naše početná skupina do Kafkova domu, ve kterém se mohli studenti pokochat interiérovými doplňky. Mnoho studentů bylo překvapeno, co se dá vše vymyslet a „vychytat“ na interiéru. Byly zde představeny novinky v nábytku a bydlení. Nejenže se tu studenti seznámili s pracemi předních českých výrobců, ale nechyběly tu ani práce významných světových značek. Zvláštností tohoto výstavního prostoru bylo to, že celé druhé patro bylo věnováno prezentacím italských firem. Jak jsme se dočetli z průvodce, tato skutečnost byla zapřičiněna tím, že právě probíhal 2. ročník Italián Design Week.

Druhé zastavení našich studentů proběhlo v pozdně barokním Clam-Gallasově paláci. Tento palác byl věnován tématu vzácnosti, řemesla a luxusu v dnešním světě. Byla zde prezentována designérská studia a nechyběly tu ani firmy, které se zabývají životním stylem a snaží se do životů svých zákazníků přinést něco nového, ojedinělého a vzácného.

Poslední „stanicí“ naší výpravy za krásami designu bylo Openstudio Šporkovský palác. Tento výstavní prostor byl věnován designérským studiím, školám i vizionářským projektům  světových značek. Studenti zde viděli šperky, módu, různé designérské prototypy, koncepty a studie. Mohli se zde seznámit i s talenty českého designu, což mnohé z nich ještě více namotivovalo ke studiu svých oborů.

Protože ještě zbýval čas, zavítali jsme se studenty do Karolina, ve kterém probíhala významná výstava fotografií World Press Photo 2012. Dozvěděli se, že World Press Photo je nezávislá nezisková organizace, která podporuje a propaguje práci profesionálních fotoreportérů. Tuto skutečnost si ověřili právě zhlédnutím této výstavy, která svými fotografiemi jistě své návštěvníky přiměla zastavit se a zamyslet nad krásami i strastmi dnešního světa.

 

Text: Mgr. Tereza Roháčková

Foto: Mgr. Leoš Poříz

 

 

 


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace