Zájezd do Anglie 14. 10. - 20. 10. 2012

Agenda:
 
Gymnázium
Publikováno:
 
29.10.2012 11:07
Poslední úprava:
 
před 11 lety

Ve dnech 14. – 20. 10. 2012 naše škola pořádala zájezd do Anglie, kterého se zúčastnili studenti gymnázia v doprovodu Mgr. Jany Neugebauerové a Mgr. Marie Adamcové. Zájezd se uskutečnil ve spolupráci s cestovní kanceláří paní Marty Lisové z Pelhřimova. A jak to všechno proběhlo?

V neděli 14. 10. v 18. hodin se studenti rozloučili se svými rodiči a vyrazili jsme. Cesta luxusním klimatizovaným autobusem Bova probíhala v pohodě, v Praze přibylo dalších 11 studentů s učitelským doprovodem ze ZŠ Čakovice a zamířili jsme směrem k hranicím. Po ranním příjezdu do Calais se náš autobus nalodil na trajekt. Zde si studenti krátili cestu hraním karet, pobíháním po palubě a všichni se těšili, až se na obzoru objeví bílé doverské útesy a my vstoupíme  na půdu Anglie…

 

 

Daniel, Marek, Zdena a Pája na palubě trajektu

 

První den byla v plánu prohlídka hradu Dover a návštěva Canterbury. Dover nás přivítal podmračeným a deštivým počasím, ale i tak jsme prošli celý areál a ohřáli se v hradní věži, kde se nachází expozice středověkého života na hradě. Poté jsme přejeli do Canterbury, kde si studenti nejprve prohlédli impozantní katedrálu a poté nakoupili první suvenýry a dárky pro rodinu..

 

 

Před katedrálou v Canterbury

 

Večer nás čekala první noc v Londýně. Na parkovišti v jižním Londýně, kam jsme přijeli už za tmy, vzrůstala nervozita. Všichni studenti očekávali, jaká bude právě ta jejich rodina…. Nakonec byly  skupinky studentů odtransportovány hostitelskými rodinami, které jim poskytly teplou večeři a měkkou postel, abychom všichni načerpali síly na další den.

Úterý začalo první částí prohlídky Londýna. Slunečné počasí nám dovolilo obdivovat nádherné výhledy z obřího oka London Eye a pořídit fotky velkoměsta z ptačí perspektivy. Poté následovala pěší prohlídka významných pamětihodností v Londýně, jako jsou například Houses of Parliament, Westminster Abbey, Buckingham Palace, Trafalgar Square, Leicester Square a Piccadily Cirkus. Odtud nás autobus odvezl do muzea voskových figurín Madame Tussaud’s, kde se studenti vyfotili se svými oblíbenými celebritami. Následoval přejezd do hostitelských rodin a zasloužený odpočinek.

 

 

V London Eye – pozorujeme a fotíme

 

 

Před Buckinghamským palácem

 

Ve středu jsme vyrazili na celodenní výlet do univerzitního městečka Cambridge. Dopoledne nás pan průvodce provedl městem a navštívili jsme jednu z kolejí, odpoledne mohli studenti a studentky znovu provětrat peněženky při rozchodu a nákupech.

 

 

Chystáme se navštívit St. John‘s College v Cambridge

 

Čtvrtek se nesl ve znamení návštěv hradů a paláců. Nejprve jsme dojeli do Windsoru, kde si všichni prohlédli královský hrad a kapli svatého Jiří, v níž jsou pohřbeni někteří členové královské rodiny. Ještě předtím nás ale pan průvodce zavedl k prestižní škole Eton, kde studoval i princ William. Naštěstí jsme zahlédli i několik studentů v tradičních školních uniformách…

Odpoledne se výprava prošla v bludišti a v zahradách tudorovského sídla Hampton Court a poté jsme zamířili opět do Londýna, abychom si odpočinuli před nejnáročnější částí programu.

 

 

Před hradem Windsor

 

Pátek nás přivítal podmračeným počasím, a tak si druhá část prohlídky Londýna vyžádala  vytáhnout deštníky nebo nasadit kapuci. Začali jsme prohlídkou City a poté se před deštěm schovali v londýnských kobkách London Dungeon. Jejich návštěva prověřila hladinu našeho adrenalinu a slabším jedincům také lehce pocuchala nervovou soustavu. Pevnost  Tower se zase  pochlubila výstavou nádherných korunovačních klenotů. Jízda lodí po Temži do parku Greenwich už byla poslední tečkou za naším zájezdem. Zde již na  unavené a lehce promočené studenty čekal autobus, který nás šťastně odvezl domů.

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace