Kterak tančí labutě

Agenda:
 
Gymnázium
Publikováno:
 
09.11.2012 09:12
Poslední úprava:
 
před 11 lety

Příchod nevlídných podzimních dní si studenti i zaměstnanci naší školy mohli zpříjemnit první listopadový den návštěvou baletního představení Petra Iljiče Čajkovského Labutí jezero v nádherné budově Státní opery v Praze.

            Klasické provedení vycházející z původní náročné choreografie Lva Ivanova a Maria Petipy v provedení sólistů Státní opery Rebeccy King (v dvojroli Odetty a Odilie) a Michala Štípy (v roli prince) podložené nadčasovou hudbou P. I. Čajkovského nechávalo tušit překrásnou podívanou.

            Možnost využilo 12 studentů I.G a 15 vyučujících se svými rodinnými příslušníky. Dalších sedmnáct vstupenek si odebrali studenti a vyučující ledečské ZUŠky a gymnázia.  

            Do Prahy jsme dorazili natěšení a po krátkém oddechu, který většina z nás věnovala rychlému občerstvení v některé cukrárně či pizzerii na Václavském náměstí, jsme již mohli usednout do hlediště naší přední operní scény.

            Mnozí z účastníků byli na baletu poprvé, a tak možná byli poněkud nervózní, jestli se jim bude představení líbit, ale výkony tanečníků a „vymazlená“ hudební kompozice si získaly snad každého. Přestože klasická hudby není třeba pro každého ten správný „šálek kávy“ – spojená s řečí těla a s divadelními kulisami představovala zcela nový zážitek, který asi nikoho nezanechal zcela chladným.

            První akce letošního ročníku „Výlety za muzikou“ se tedy více než vydařila a její účastníci se vrátili spokojení a s „dobitými bateriemi“ pro několik dalších měsíců.

 

Již teď je v přípravě druhá akce tohoto školního roku – návštěva muzikálu Aida v Hudebním divadle v Karlíně, která je plánována na jaro. Máte-li zájem o návštěvu nového muzikálu, kde jednu z hlavních rolí představuje Lucie Bílá, ozvěte se.   


Mgr. Eva Bernadová

Učitelka biologie, matematiky a hudební výchovy

Koordinátor environmentální výchovy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace