SVĚTLO PAMĚTI v Kraji Vysočina

Agenda:
 
Informační portál
Publikováno:
 
26.11.2012 08:06
Poslední úprava:
 
před 12 lety

Ve středu 21. 11. 2012 jsem měla možnost zúčastnit se v Jihlavě kulatého stolu na téma „Vyučováním     o holocaustu k prevenci vytváření předsudků proti menšinám.”

Cílem akce bylo poskytnout zástupcům škol, státní správy a samosprávy, policie a dalších organizací platformu pro výměnu zkušeností.

První část uvedla a řídila paní Alice Michalcová, certifikovaná lektorka přednášek o antisemitis­mu                a holocaustu a regionální koordinátorka projektu Světlo paměti, a její kolega Radek Hejret, koordinátor pro středočeský region. Oba pracují již dlouhou dobu pro ICEJ (MEZINÁRODNÍ KŘESŤANSKÉ VELVYSLENECTVÍ JERUZALÉM).

Přítomní se mohli podělit o své zkušenosti s účastí v různých soutěžích a aktivitách a prezentovat i vlastní projekty, které realizují.

Hostem byl historik PhDr. Toman Brod, neuvěřitelně vitální třiaosmdesátiletý pán, který prožil a přežil Terezín, následně Auschwitz-Birkenau, byl svědkem smrti své maminky, musel se vyrovnat s nelidskými podmínkami a přesto neztratil životní elán a pracuje jako lektor pro školy, v nichž předává své vzpomínky mladým lidem. Setkání s ním bylo velmi pozitivní a pro mě i povzbuzující. Znovu jsem si uvědomila, že tváří      v tvář takovémuto vyprávění jsou mnohé naše starosti a problémy malicherné a bezvýznamné.

Celá akce proběhla na pracovišti Kraje Vysočina pod záštitou Mgr. Petra Adama, který se postaral               o průvodní slovo a svými vstupy do diskuse obohatil program a přispěl k celkové skvělé atmosféře celého dne. Zaslouží si velké poděkování za to, že akce proběhla a že na ni v budoucnu naváží další podobná setkání.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace