Mikulášská nadílka

Agenda:
 
Sociální a zdravotní
Publikováno:
 
06.12.2012 15:00
Poslední úprava:
 
před 10 lety

Opět je tu adventní čas – období radostného očekávání a těšení, ke kterému patří i svátek svatého Mikuláše. V předvečer tohoto svátku přichází Mikuláš v doprovodu Anděla a čertovských pomocníků mezi děti.

Stalo se už tradicí, že studenti oboru sociální péče chodí v přestrojení mezi děti do mateřských škol u nás ve Světlé nad Sázavou. Za básničku nebo písničku Mikuláš děti obdarovává sladkostmi, ořechy a ovocem, těm zlobivějším nadělí brambory a uhlí. I naši studenti připravují pro děti vždy nějaké malé dárečky. Letos, ve spolupráci s keramickou dílnou a za značné pomoci paní učitelky Martiny Kočí a jejích studentů, vyrobili vánoční keramické ozdoby. 5. prosince ráno se vydaly dvě skupiny v převlečení za Mikuláše a jeho pomocníky do jednotlivých mateřských škol. Všechny děti měly připravené nějaké básničky nebo říkání, a proto nemuseli čerti nikoho odnést s sebou do pekla.

Ani pan ředitel nebyl ušetřen jejich návštěvy a pěkně jim přednesl předem připravenou báseň. I celý pedagogický sbor zůstal, takže asi nezlobí.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace