Další 3D technologie ve škole - 3D tiskárna

Agenda:
 
Informační portál
Publikováno:
 
04.01.2013 07:29
Poslední úprava:
 
před 8 lety

Škola udělala v prosinci 2012 další krok k rozvoji 3D technologií používaných ve škole při výuce i pro volnou tvorbu žáků a pedagogů. Stalo se jím pořízení 3D tiskárny EASY3DMAKER firmy 3D Factories. Tiskárna EASY3DMAKER nebyla vybrána náhodně, nýbrž na základě analýzy trhu a poměru cena/možnosti nabízeného zařízení. Pro její pořízení hovořilo i získané ocenění produkt roku 2012 na výstavě ModelHobby v Praze.

Tiskárna umožňuje realizaci trojrozměrného tisku v prostoru 200×200×230mm při rozměrové toleranci ±0,2mm. Tiskovým materiálem je buď PLA nebo ABS plast v podobě struny. Data jsou před vytištěním zpracována a připravena v programu Netfab a posléze prostřednictvím ovládacího software zařízení odeslána k tisku.

Tiskárna je v současnosti ve zkušebním provozu. Testujeme výstupy z 3D skeneru Artec, jejich úpravy a distribuci do tiskové podoby. S tiskárnou zatím pracuje úzký tým lidí, který se učí využít všech možností zařízení, aby mohlo posléze dojít k předání zkušeností širšímu okruhu vyučujících, především z řad výtvarníků.

Cílem je implemetovat používání tohoto zařízení do výuky počítačové grafiky a 3D modelování a navrhování, aby žáci měli možnost osvojit si tyto moderní technologie již během výuky na naší škole. 3D tiskárna bude spolu s 3D skenerem propojena s nově budovanou učebnou počítačové grafiky a 3D modelování tak, aby vzniklo moderní výkonné a nadčasové pracoviště, které po několik následujících let pokryje grafické, výtvarné a modelační potřeby žáků i pedagogů.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace