Slovo ředitele

V plném tempu do dalšího roku...

Agenda:
 
Slovo ředitele
Publikováno:
 
28.01.2013 14:03
Poslední úprava:
 
před 6 lety

I tak by se dal nazvat začátek roku 2013 na naší škole. Hned ve středu a čtvrtek 3. a 4. ledna probíhaly talentové zkoušky pro uchazeče o studium výtvarných a uměleckořemeslných oborů. Mile nás překvapil značný zájem a převis přihlášených. Věřím, že i přes tuto skutečnost se nám podařilo naplnit očekávání většiny zájemců o tento typ studia.

Radost nám poněkud kazí skutečnost, že prodej zámku nakonec nedopadl dle našich představ. Z toho vyplývá, že nebudeme zatím mít možnost získat budovu bývalého domova mládeže III, kterou bychom z prostorových důvodů považovali za ideální. Nicméně i přes tuto komplikovanou situaci se nám podařilo vyřešit většinu požadavků na prostorové nároky pro výuku. Dokonce se nalezl i prostor pro dokončení již delší dobu rozpracovaného relaxačního centra. V těchto dnech probíhá zprovoznění infrasauny, kterou budou moci studenti využívat nejen v odpoledních hodinách, ale třeba i v hodinách tělesné výchovy.

Budování zázemí pro novou učebnu ICT a počítačové grafiky se chýlí do finální fáze. Dokončují se rozvody sítí, osazuje se zatemnění, čekáme na dodávku zátěžového koberce namísto stávající podlahové krytiny. Poté již budeme moci smontovat připravený nábytek a začít osazovat první PC stanice.

Byla rovněž podepsána oboustranná dohoda o spolupráci s Akademií výtvarných umění ve Lvově. Ve stadiu příprav je momentálně výjezd dvou pedagogů a čtyř studentů na týdenní pracovní setkání s pedagogy a studenty partnerské školy v květnu 2013.

To je tedy krátký přehled novinek, s nimiž jsem Vás chtěl seznámit. Veškeré další a podrobnější informace se opět budou pravidelně objevovat na webu školy v sekci novinek.