Exkurze do Jedličkova ústavu

Agenda:
 
Sociální a zdravotní
Publikováno:
 
21.02.2013 14:41
Poslední úprava:
 
před 8 lety

V letošním roce jsme opět využili Dne otevřených dveří v Jedličkově ústavu v Praze k jeho návštěvě. Pro studenty 1. ročníku oboru sociální činnost to byla jejich první návštěva zařízení tohoto typu, a to právě v roce 100. výročí založení ústavu. U vchodu se nás ujal pan ředitel, který se stal naším průvodcem po celou dobu prohlídky. Nejprve nám podal opravdu vyčerpávající informace o historii a současnosti ústavu a potom jsme se šli podívat přímo do výuky. Kromě základní školy, je zde i čtyřleté gymnázium a střední škola s oborem sociální činnost. Ve třídách je podstatně méně žáků (4 – 6), neboť jde o studenty s tělesným postižením – nejčastěji s diagnózou dětská mozková obrna.

Jedličkův ústav je komplex budov, kde se kromě školy ještě nachází krytý bazén, který využívají žáci k rehabilitaci. Také je zde pavilón pro fyzioterapii a pro různé formy využití volného času. Téměř polovina žáků zůstává na internátě, který jim poskytuje i sociální služby, např. formou osobní asistence. Velmi zajímavé bylo oddělení pro nácvik soběstačnosti, kde se např. klienti na vozíku učí zvládat běžné každodenní činnosti. Získané dovednosti si mohou potom vyzkoušet při samostatném bydlení v chráněných bytech, které jsou také součástí areálu ústavu. Naši exkurzi po Jedličkově ústavu jsme ukončili ve velmi příjemném prostředí kavárny, kde personál tvoří pouze hendikepovaní.

Návštěva Jedličkova ústavu pomůže jistě studentům při jejich rozhodování, jakým směrem se bude ubírat jejich studium i budoucí profese.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace