Projekt v Nízkoprahovém centru

Agenda:
 
Sociální a zdravotní
Publikováno:
 
21.02.2013 14:47
Poslední úprava:
 
před 8 lety

Studenti 4. ročníku oboru Sociální péče se v tomto měsíci zúčastnili projektu „Jeden svět – promítej i ty“, který se uskutečnil v Nízkoprahovém zařízení ve Světlé nad Sázavou.

Promítání měl v režii pan Vladimír Veleta – koordinátor projektu, který se ujal i vedení besedy. Hostem debaty byl pan Martin Kovalčík – mediální koordinátor programů sociální integrace Člověka v Tísni a paní Zelenková ze sociálního odboru Městského úřadu ve Světlé nad Sázavou.

Tématem byla finanční gramotnost a dopad především na sociálně slabší obyvatelstvo. Nejprve studenti shlédli film o problematice lichvy Šitkredit, poté následovala diskuse na toto téma. Poté se slova ujal pan Kovalčík, který nám podal informace o tom, jak nezisková organizace Člověk v Tísni pomáhá lidem, kteří se stali obětí finančních podvodníků, k našemu překvapení i některých bankovních ústavů. Také zdůraznil, že největším problémem v jejich práci jsou velmi špatné zákony v naší zemi, které umožňují těmto podvodníkům udělat z člověka doslova žebráka. Paní Zelenková nám pak nastínila, jak probíhá praktická pomoc takto poškozeným lidem v našem regionu.

I když některé ukázky z filmu a informace besedujících byly velmi smutné a někdy i šokující, studentům se beseda velmi líbila a určitě si odnesli i mnoho poznatků do života.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace