WOHNEN – INTERIEUR 2013

Mezinárodní veletrh bydlení a interiéru ve Vídni

Agenda:
 
Výtvarné
Publikováno:
 
20.03.2013 15:00
Poslední úprava:
 
před 9 lety

Skupina pedagogů ve složení výtvarných oborů ve složení M. Krajíček, M. Klimošová, V. Černá, a A. Slavíček se ve středu 13. března vydala čerpat inspiraci pro tvůrčí výuku svých předmětů na mezinárodní veletrh bydlení a interiéru Wohnen-Interieur do Vídně.

Cílem výjezdu bylo zejména prohlédnout si nové trendy v designu bydlení, rozšířit si přehled o nových materiálech a technologiích. Wohnen–Interieur – bydlení a interiér – je největším rakouským veletrhem o „vysněném“ bydlení, designu, životním stylu, doplňcích, zahradě a umění. Koná se každoročně na výstavišti Messe Wien v budově impozantní high-tech architektury navržené ateliérem známého rakouského architekta Gustava Peichla.

Z velké přehlídky světových designérských značek, architektonických firem a výtvarníků uveďme jen některé z nich, např. Braun – produktový design, Artemide – osvětlení, česká značka Thonet zabývající se výrobou nábytku z ohýbaného dřeva, expozice modelů a prototypů židlí designérů Sebastiena De Ganay, Patricka Rampelotto, autorské šperky z papíru výtvarnice Kristiny Buza a mnoho dalších. Soustředili jsme se především na to, co nás zajímalo v rámci našeho oboru, kterému se věnujeme a který vyučujeme ve škole.

Po prohlídce veletrhu jsme věnovali čas i návštěvě památek, muzeí a galerií v centru města s cílem zhodnotit, které lokality by bylo přínosné navštívit s žáky v rámci odborné exkurze.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace