Na návštěvě v Senátu

Agenda:
 
Informační portál
Publikováno:
 
26.03.2013 11:39
Poslední úprava:
 
před 10 lety

Dne 4.3.2013 navštívily třídy III. E a II. P budovu Senátu v Praze. Ještě před hlavní prohlídkou jsme si mohli prohlédnout výstavu darů, které obdrželi senátoři na svých cestách. Hned v předsálí nás čekalo komplikované odbavení přes bezpečnostní kontrolu. Jakmile jsme se dostali do vnitřních prostor Senátu, ujala se nás milá průvodkyně, která nás seznámila s historií budovy a jejích reprezentačních prostor. Neopomněla zmínit několik informací o rodu Valdštejnů – původních majitelů budovy Senátu.

Také jsme mohli nahlédnout do Valdštejnské zahrady, která byla bohužel ještě v zimní úpravě. Paní průvodkyně nás obeznámila s činností Senátu, s jeho náplní práce,a také nám ukázala místnost, kde se scházejí Výbory Senátu. Zde nám poskytla další část výkladu. Studenti mohli v průběhu prohlídky pokládat různé otázky. Nejvíce se zajímali o pronajmutí reprezentativních prostor, dále také o to, kdo všechno tvoří realizační tým pro senátora. Bohužel jsme se nedostali do zasedacího sálu senátorů, protože tam zrovna probíhala neveřejná schůze týkající se žaloby na Prezidenta ČR.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace