Lyžák 2013

Krásně strávený týden plný sportu a zábavy

Agenda:
 
Informační portál
Publikováno:
 
28.03.2013 10:58
Poslední úprava:
 
před 9 lety

V sobotu 9. 3. 2013 se skupina příznivců zimních sportů a sněhu setkala před budovou naší školy, aby vyrazila na školní lyžařský výcvik do Janských Lázní.

Ač jsme vyrazili téměř v jarním čase, počasí nám přálo a připravilo nám kopce plné sněhu. Všichni účastníci byli nadšení, že počasí „nezlobí“ a že slibuje týden plný zimních radovánek.

První den probíhal tradičně – pobyt jsme zahájili prohlídkou okolí a města Janské Lázně. Samozřejmě proběhlo i seznamování se všemi účastníky – na lyžařský kurz vyrazili studenti prvních ročníků ze všech oborů (tedy I.E, I.G, I.P, I.S a I.V).

Druhý den byli všichni účastníci nastoupeni v plném lyžařském či snowboardovém vybavení před chatou, kde byli vedoucím kurzu Janem Krajíčkem rozděleni do 3 skupin – lyžaři, pokročilí snowboardisté a začínající snowboardisté. Každá skupina vyrazila na svah odpovídající jejím možnostem. Lyžaři a pokročilí snowboardisté zamířili na blízkou Protěž, aby se po prvním „ohmatání“ svahu mohli vydat na Černou horu. Začínající snowboardisté se vydali zkusit své první zdařilé i méně povedené „krůčky na prkně“ na mírnější svah Sport Formánek 3. Každý den probíhal v rámci sportu stejně – ráno po snídani na svah, odpoledne kolem půl druhé znovu. Je pravdou, že odpolední podmínky na svahu už nebyly úplně ideální, ale i tak se naši účastníci s touto skutečností poprali s grácií a úsměvem.

Jediný den, který se sportovně lišil od ostatních, byla středa. Dopoledne bylo ve znamení procházky městem a odpoledne se neslo v duchu lyžování, ale ne ve stylu sjezdovém, nýbrž běžkovém. Tento program obvykle nebývá studenty příliš vítán, ale jak se ukázalo i letos, postupně se na tvářích všech běžkařů objevil úsměv a nadšení z poznání nového zimního sportu.

Poslední sportovně aktivní den našeho horského pobytu byl soutěžní. Všichni účastníci popadli své náčiní a vyrazili na svah poblíž naší chaty. Na programu byl totiž slalom. Ač byli někteří začátečníci značně skeptičtí a báli se, že slalom nezvládnou, poprali se nakonec s nástrahami svahu bez problémů, a dokonce se někteří z nich umístili i na krásném 3. místě.

Samozřejmě i každodenní večerní program nebyl nijak nudný. Proběhla přednáška o druzích lyží a snowboardů, o bezpečnosti na svahu, dále nám pan Poříz vysvětlil, jak máme mazat lyže, snowboardy a běžky. Večery nebyly jen ve znamení přednášek, ale proběhla také soutěž o nejhezčí mužské nohy, která pobavila nejen děti, ale i učitele.

Myslím si, že si všichni lyžařský výcvik velmi užili, a doufám, že spolu zažijeme ještě mnoho pohodových a příjemných pobytů.

Foto: Mgr. Leoš Poříz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace