Republikové finále ve florbalu

Agenda:
 
Informační portál
Publikováno:
 
16.04.2013 08:20
Poslední úprava:
 
před 8 lety

Ve dnech 26. až 28. března 2013 se náš školní dívčí tým zúčastnil republikového finále ve florbalu. To se konalo v Jedovnici poblíž Blanska. Přijelo sem 12 nejlepších družstev z České republiky, šest chlapeckých a šest dívčích. Už před příjezdem proběhlo losování do skupin, takže jsme věděly, kdo nás čeká jako soupeř. My jsme se ve skupině střetly s OA a SZdŠ Blansko, Gymnáziem J. A. Komenského a JŠ Uherský Brod.
Hned v úterý ráno po ubytování začalo sportovní klání podle předem rozlosovaného pořadí. My jsme sehrály svůj první zápas s domácím týmem OA a SZdŠ Blansko. V tomto zápase jsme byly jasně lepším týmem, a proto jsme zvítězily 7:3.
Téhož dne večer po odehrání úvodních zápasů ve skupinách proběhlo slavnostní zahájení, na kterém jsme si poslechli národní hymnu společně s hymnou asociace škol. Viděli jsme i taneční vystoupení, po kterém následovaly ukázky biketrialu a kolové.
Druhý den, časně z rána, jsme se utkaly s týmem Gymnázia J. A. Komenského a JŠ Uherský Brod. Celé utkání jsme vedly, ale ke konci ukázal Brod své florbalové zkušenosti z ligy a dokázal celé utkání otočit. Prohrály jsme 3:2.
V rámci doprovodného programu jsme se společně s kluky z Gymnázia Pardubice vydali na prohlídku Moravského krasu. Po návratu zpět na ubytovnu nás čekal krátký odpočinek před důležitým zápasem s Gymnáziem Nad Alejí Praha,. Zápas proběhl pod režií Prahy. Tým byl sestaven z převážně extraligových hráček, a proto se za konečný výsledek 6:1 nemusíme stydět. Naše prohra nás ovšem odsoudila ke hře o třetí místo.
Tam jsme se střetly s Gymnáziem a SOŠ pedagogickou Liberec Tým této školy byl sestaven – podobně jako družstvo z Prahy – z extraligových hráček Také se jim povedlo vstřelit nám stejný počet gólů jako Praze. A tak konečný výsledek utkání byl 6:3. Po skončení všech utkání proběhlo slavností ukončení celého turnaje. A my se vydaly domů s dobrým pocitem, vždyť umístit se mezi týmy z celé České republiky na 4. místě je velký úspěch.
Hráčky: Tichá Aneta, Karafiátová Michaela, Ptáčníková Hana, Kunášková Kristýna, Jůzlová Kristýna, Volšanská Jana, Pejcharová Eliška, Sadílková Barbora, Doležalová Andrea, Čiháková Lucie, Piskačová Michaela

Text: Andrea Doležalová, III. G

Trenér
Krajíček Jan
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace