Mladý tvorca 2013

Účast na největší slovenské přehlídce vzdělávání v Nitře

Agenda:
 
Výtvarné
Publikováno:
 
22.04.2013 19:28
Poslední úprava:
 
před 9 lety

Jako jedna z devíti středních škol jsme již počtvrté přijali pozvání partnerského Nitranského samosprávného kraje k účasti na největší slovenské přehlídce vzdělávání Mladý tvorca v Nitře. Tentokrát jsme po třech letech opět přivezli sklářskou pec, u která kromě našich sklářů tvořili i studenti z partnerské školy v Lednickém Rovnem. O foukání skla a hutní tvarování byl veliký zájem. Vzhledem k teplému počasí v Nitře nebyla práce u pícky úplně jednoduchá, ale zájem návštěvníků naše skláře poháněl.

Na stánku školy byla k vidění díla inspirována Krajem Vysočina. Ve stánku tedy převládaly barvy modrá a zelená. Studentky – vitrážistky po celou dobu veletrhu byly v obležení zájemců, kteří se chtěli seznámit s tiffany technikou. Nejinak tomu bylo při návštěvě slovenského prezidenta.

Velmi nás potěšila Cena hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka, kterou získala na výstavě Mladý tvorca skupina studentů Akademie Světlá nad Sázavou za dílo Ptákoviny. Čtyři kované plastiky vybral do soutěže hlavní výtvarník naší školy MgA. Milan Krajíček. Dílo budilo na veletrhu velkou pozornost pro svou nápaditost.

Třídenní veletrh v Nitře je sice náročný, ale i velmi příjemný. Je zde příležitost ke kontaktu s pracovníky KrÚ Vysočina a ostatními školami, ale utužují se zde i vztahy s partnerskými školami na slovenské straně. Navázali jsme spolupráci s dalšími školami a doufáme, že tak otevřeme našim studentům další možnost studia a spolupráce.

Vrátili jsme se z Nitry unaveni, ale ve velmi příjemném rozpoložení.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace