Zapojili jsme se do projektu „Učíme interaktivně“

Agenda:
 
Gymnázium
Publikováno:
 
25.09.2009 13:16
Poslední úprava:
 
před 15 lety

V roce 2007 nám byla nabídnuta možnost zapojit se do projektu „Učíme interaktivně“. Vzhledem k tomu, že se jednalo o zajímavou nabídku, vznikl malý realizační tým, který bude v období tří let projekt řešit. Pojďme si nyní blíže projekt představit. 

Nosnou myšlenkou je posílení multimediální a interaktivní výuky ve školách. Z tohoto důvodu byly vyzvány vzdělávací instituce nejen v kraji Vysočina ke vzájemné spolupráci při vytváření elektronických výukových materiálů. Týmy vyučujících humanitních a přírodovědných předmětů budou vytvářet elektronické výukové sešity určené pro práci s interaktivní tabulí. Podle množství zapojených pedagogů škola protihodnotou obdrží vybavení v podobě multimediálních učeben, interaktivních tabulí, dataprojektorů, hlasovacích zařízení či měřící techniky. Celý projekt je nastaven na dobu trvání tři roky.

Jak konkrétně bude vypadat průběh a výstupy projektu na našem gymnáziu? Do realizačního týmu se zapojilo celkem 7 pedagogů. Ti budou zpracovávat elektronické výukové sešity v programu Activ Studio (to je program používaný na interaktivních tabulích Activ Board). Předměty, v kterých budou tyto elektronické sešity realizovány jsou český jazyk, anglický jazyk, francouzský jazyk, biologie a zeměpis. Jako protihodnotu škola obdrží jednu interaktivní tabuli ACTB 378 PRO s dataprojektorem (tu plánujeme instalovat do jazykové učebny německého a francouzského jazyka), jednu interaktivní tabuli ACTB 378 PRO (plánovaná instalace je do učebny biologie), dále sadu hlasovacího zařízení a měřící techniky.

Dle plánu se na začátku října budou podepisovat veškeré smlouvy nutné pro realizaci tohoto projektu, zařízení by mělo být instalováno v průběhu prosince 2009 a ledna 2010 a v té době se také rozběhne tvorba výukových materiálů.

Vyučující a studenti se tedy mají na co těšit, o stavu realizace projektu budeme na našich stránkách průběžně informovat.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace