Čistá Vysočina 2013

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní, Gymnázium, 7 MIL
Publikováno:
 
29.04.2013 15:45
Poslední úprava:
 
před 9 lety

Již tradičně se studenti a studentky světelské Akademie zapojili do akce vyhlášené naším krajským úřadem Čistá Vysočina, a tak jste mezi 15. a 25. dubnem mohli i je potkat s pytli v rukou a ohnutými zády v příkopech lemujících komunikace v okolí Světlé nad Sázavou.

Nejprve vyrazilo 15. dubna na svůj úsek 15 studentů ze třídy I.E (sociální činnost) spolu se svou třídní učitelkou paní Pavlíkovou. Vysbírali nepořádek z cca 5 km příkopů po obou stranách silnice z Josefodolu do Světlé n. S.

Ve stejný den se vypravilo „do boje“ i 18 studentů I.P s paní učitelkou Zajíčkovou. Ti si vzali na starost příkopy podél hlavní silnice Ledeč – Světlá v úseku Mrzkovice – Světlá n. S. a rozhodně se nenudili. Oba týmy v zápalu boje zapomněly na fotodokumentaci, takže jejich nadšení pro věc i úlovky bohužel zůstanou skryty.

Poučení si vzala skupina dobrovolníků z gymnaziálních tříd, doprovázená paní Neugebauerovou a Bernadovou, která se vypravila následující den 16. 4. na stejnou silnici II. třídy č.150. Již tradičně se pustili do čištění lesního úseku lemujícího přírodní rezervaci Stvořidla mezi samotou Pavlíkov a Leštinkou.

Tečkou za úklidovou akcí byla závěrečná etapa provedená čtyřmi studentkami I.S, které spolu se svou vyučující paní Karlovou propojily vyčištěné úseky mezi Leštinkou a Mrzkovicemi.

Zásluhou 57 osob prokoukly meze podél 9 kilometrů silnic (tj 18 km příkopů) a zbavily se nánosu umělých hmot, papíru, polystyrenu, skla a dalšího odpadu. Byla dobojována jedna bitva s lidskou bezohledností, avšak válka pokračuje. Už zase se v uklizených úsecích objevují nové odpadky. Kdy už se lidé konečně naučí chovat slušně k sobě navzájem i k okolní přírodě?

Věřím, že tito studenti, kteří pomáhali jsou už zase o krok blíž k cíli.


Mgr. Eva Bernadová

Učitelka biologie, matematiky a hudební výchovy

Koordinátor environmentální výchovy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace