Exkurze I.G ve Žďáře nad Sázavou

Agenda:
 
Gymnázium
Publikováno:
 
20.05.2013 12:56
Poslední úprava:
 
před 10 lety

Zatímco ve škole zasedali maturanti k první části své státní maturitní zkoušky, studenti 1. ročníku gymnázia vyjížděli za poznáním do Žďáru nad Sázavou.

Nejprve jejich kroky vedly do tamního zámku, který byl původně klášterem. Dnes je v jedné jeho části Muzeum knihy. V Muzeu se konala výstava inspirovaná pověstmi z českých dějin a tak jsme se hned ve vstupu setkali s některými postavami z naší historie. Studenti vypracovávali pracovní listy, a tak je bylo možné vidět v roztodivných pozicích s tužkou v ruce a pohledem přišpendleným k některé z vitrín. Odpolední program nás zavedl na nedaleký vrch, na kterém se rozkládá chlouba Žďáru nad Sázavou – Santiniho světoznámý kostel na Zelené Hoře. Měli jsme možnost prohlédnout si jej nejen zvenčí, ale i zevnitř a díky průvodkyni se dozvědět i spoustu zajímavých informací z historie kostela i jeho symboliky.

Exkurze byla nejen příjemným výletem, ale především umožnila studentům rozšířit si znalosti z oboru českého jazyka, historie, architektury a umění.


Mgr. Eva Bernadová

Učitelka biologie, matematiky a hudební výchovy

Koordinátor environmentální výchovy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace