Delegace ze Champagne-Ardenne na světelské Uměleckoprůmyslové akademii

Agenda:
 
Výtvarné
Publikováno:
 
05.06.2013 21:33
Poslední úprava:
 
před 9 lety

V úterý 4. 6. zavítala na naši Akademii delegace zástupců francouzských kulturních institucí z regionu Champagne-Ardenne. Ti se v rámci krátké pracovní návštěvy regionu Vysočina přijeli také podívat na naší školu, aby se na vlastní oči přesvědčili, jaké vzdělání je poskytováno zájemcům o výtvarnou a uměleckou činnost.

Hosté si po uvítání vedením školy v čele s ředitelem Ing. J. Vodičkou a po malém občerstvení prohlédli jednotlivé provozy a ateliéry naší školy.

Nejvíce času návštěva strávila na huti, kde se všichni živě zajímali o technologii hutního zpracování skla. Někteří odvážní si také na vlastní kůži vyzkoušeli, co obnáší práce se sklářskou píšťalou. Na závěr delegace zhlédla, jak dokáží šikovné ruce sklářského mistra během několika okamžiků vytvarovat z rozžhaveného skla křehkou labuť. I prohlídka dalších pracovišť školy se setkala se zájmem – hosté si prohlédli keramickou dílnu, brusírnu, pracoviště vitráží a školní galerii.

Všichni byli překvapeni, jak široký záběr má světelská uměleckoprůmyslová škola a díky naší kolegyni akad. soch. Sylvii Choisnel, rodačce z Remeše, si hosté mohli vyslechnou veškeré zásadní informace ve svém rodném jazyce.

Doufáme, že tato návštěva otevře do budoucna našim žákům a pedagogům další možnosti spolupráce s regionem Champagne-Ardenne.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace