Sympozium KERAMIKA – SKLO – KOV

Agenda:
 
Výtvarné
Publikováno:
 
12.06.2013 15:50
Poslední úprava:
 
před 9 lety

Ve dnech 26. 5. – 31. 5. 2013 pořádala UMĚLECKOPRŮMYSLOVÁ AKADEMIE ve Světlé nad Sázavou II. ročník mezinárodního výtvarného symposia KERAMIKA – SKLO – KOV. Tentokrát bylo inspirováno odkazem regionálních umělců spisovatele Jaroslava Haška a malíře Jaroslava Panušky.

Zúčastnili se 3 studenti ze Slovenska – ZUŠ Imra Weinera Kráĺa v Považské Bystrici, 4 ukrajinští studenti z Akademie výtvarných umění ve Lvově a samozřejmě žáci ze Světlé – z oboru Uměleckého zpracování keramiky a Uměleckého zpracování kovů.

V tomto krátkém týdnu vznikaly komorní plastiky a objekty v kombinaci různých materiálů: kovu, keramiky, hutně tvarovaného skla. Vytvořilo se zde také několik vitráží a skleněné objekty doplněné malbou nebo pískováním. V kooperaci sklářské, kovářské hutě, ateliérů vitráží, broušeného skla a keramiky se podařilo zrealizovat téměř do konečné podoby 11 uměleckých objektů a jedno větší společné dílo.

Z hlediska technologických postupů se některé práce ještě budou dokončovat a chystat na společnou výstavu. Tyto mnohdy zdánlivě komplikované projekty realizovali studenti za pomoci učitelů a mistrů jednotlivých řemesel, kteří zajistili bezproblémový průběh vzniku výtvarných děl.

Při organizaci práce na dílnách se sešli:

Za ateliér kovu
ak.soch. Jan Tomešek
Za ateliér vitráží
Miloš Jírovec
Za ateliér keramiky
Petra Sedlmajerová

Pomoc při práci na dílnách zajistili také Jiří Kubíček a Ondřej Pospíšil ze sklářské huti, Martina Kočí z ateliéru keramiky, studenti atelieru kovu Miloš Zahradník, Roman Pešl, Martin Pavel, Jan Škornička a Jakub Pajank. Pomoc při mezinárodní spolupráci s Akademií výtvarných umění Lvov zajišťoval Mgr. Michal Šimek a MgA. Martina Klimošová.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace