Návštěva ekologické farmy Krišnův dvůr

Agenda:
 
Sociální a zdravotní
Publikováno:
 
24.06.2013 15:12
Poslední úprava:
 
před 10 lety

Dne 17. 6. 2013 studenti tříd I. II. a III. E navštívili farmu Krišnův dvůr. Jeho obyvatelé jsou otevřenou komunitou patřící k celosvětovému hnutí Hare Krišna, která vychází z hinduistického náboženství. Během návštěvy se nám věnoval mnich Mahmud a jeho žena. Nejprve jsme si prohlédli kamenný mlýn, stáje a pastviny pro skot a koně. Zajímavé je, že členové hnutí jsou striktní vegetariáni a chovaný dobytek nikdy nedávají na jatka. Kráva je totiž považována za posvátné zvíře – matku.

Při posezení u vegetariánského oběda jsme probrali všechny duchovní otázky, které nás zajímaly. Nejpůsobivějším zážitkem pro nás bylo vystoupení Mahmudovy manželky, která nám precizně předvedla starobylé védské tance.

Naše nevšední zážitky byly korunovány výstupem na posvátnou horu Blaník. Pod heslem „Půjdeme zkratkou, je to sice dál, ale zato horší cesta.“ jsme strmým kopcem vystoupali k blanické rozhledně. Dunění z hory se neozývalo, zřejmě se ještě vojsko nechystá vyjet. Ještě není nejhůř.

Všem účastníkům se akce velmi líbila, poznali jsme něco nového a neobyčejného.

Nyní nás napadají další otázky, proto bychom se chtěli na toto místo ještě jednou podívat.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace