Pěšky i na kole navzdory počasí

Sportovní kurz na Lipnici

Agendy:
 
Informační portál , Gymnázium
Publikováno:
 
16.07.2013 10:39
Poslední úprava:
 
před 9 lety

Stejně jako v minulých letech i letos žáci třetích ročníků naší školy absolvovali týdenní sportovní kurz v areálu lipnického pracoviště. Vždy je to pro studenty vítaný únik ze školních lavic, tentokrát se ale přihlášení tolik netěšili, protož řadu dní pršelo, bylo chladno a předpověď počasí neslibovala žádné zlepšení.

Přesto se v pondělí 17. 5. ráno před školou schází skupina lehce navlhlých, ale s počasím smířených odvážlivců. Všichni rádi předají svá zavazadla do doprovodného auta a poté vyrážejí směrem k Lipnici – cyklisté pod vedením Leoše Poříze a Jendy Krajíčka, pěšáci v závěsu za Martinem Kubínem.

Po ubytování v areálu na Lipnici se rozbíhá tradiční program. Každé ráno a každé odpoledne po kratší siestě vyrážejí jednotlivé skupiny do okolí – cyklisté mají cíle vzdálenější a trasy náročnější (Kejžlice, Melechov, Orlík u Humpolce), pěšáci trasy kratší. Nechybí společná obhlídka místních lomů a hlavně velkých kamenných plastik vytesaných přímo ve stěnách nad vodou – Bretschneiderova ucha, Úst pravdy a Zlatých očí. Přes nepěkné počasí jednotlivci i skupinky pózují před objektivy kamarádů a vznikají docela zajímavé fotky zmoklých studentů na pozadí uměleckých děl přímo v přírodě.

Úterní večer patří k těm teplejším a méně deštivým. To je příležitost nasbírat dřevo a založit táborák – a hned je veseleji. A mohou se i opékat „buřtíky“ dovezené obětavě Bohdanou Bencovou, která se stává čestným hostem večera.

Počínaje úterkem se také rozjíždí turnaj, v němž jednotlivá družstva měří své síly v sedmiboji – ten zahrnuje petang, hod na cíl, šipky, stolní tenis a další disciplíny. Vyhlášení vítězů připadá na čtvrteční večer.

Týden byl – i s ohledem na nepříjemné počasí – náročný, proto někteří účastníci končí svůj pobyt dříve, už ve čtvrtek nebo dokonce i ve středu. Ovšem zdravé jádro vydrží až do konce a v pátek ráno 21. 5. po snídani vyráží zpět do Světlé a odtud už každý sám ke svým domovům.

Foto: Mgr. Leoš Poříz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace