Ze vzpomínek absolventů

Agenda:
 
Gymnázium
Publikováno:
 
12.10.2009 13:54
Poslední úprava:
 
před 13 lety

Většina lidí s odstupem času ráda vzpomíná na léta strávená ve školních lavicích. Z almanachu, vydaného v červnu 2006 u příležitosti patnáctého výročí vzniku světelského gymnázia jsme proto vybrali několik citací našich absolventů. Otázka zněla jednoduše: „Jak vzpomínáš na léta strávená ve světelském gymnáziu?“


Eva PRCHALOVÁ

Vzpomínám na ně s úsměvem, protože se z nás ve třídě postupně stala skvělá parta. Zažili jsme spolu spoustu legrace a trávili jsme spolu i volný čas po škole. Už je to skoro tři roky po maturitě, ale stále se pravidelně scházíme a většina nás je v kontaktu po celý rok. Doufám, že toto naše „přátelství z gymlu“ je na celý život. Jinak ale samozřejmě nemůžu zapomenout na učitele, kteří si s námi užili svoje. Během těch osmi let se u nás vystřídalo hodně vyučujících. Někteří z nich byli výborní kantoři, kteří nám hodně dali a kterých si vážím.


Lukáš ROZTOČIL

Na léta strávená na světelském gymnáziu vzpomínám moc rád. Jsem opravdu rád, že jsem chodil zrovna sem. Byli zde jak skvělí spolužáci, tak výborní učitelé. Panovala zde přátelská atmosféra, takže vzpomínám opravdu rád. Občas bych se i rád vrátil…


Filip KOLBÁBEK

V tom nejlepším světle. Když jsem ukončil učitelskou praxi na jednom gymnáziu v Olomouci, musím konstatovat, že jsem moc rád vystudoval střední školu již před x lety a právě na takovém malém, rodinném „gymplu“ jako je ten světelský.


Andrea MELENOVÁ

Na gymnaziální studia ve Světlé nad Sázavou vzpomínám jen a jen v dobrém. Po mém přestupu z Gymnázia v Havlíčkově Brodě jsem se tady cítila mnohem lépe, především vyučující mě přijali vřele a nikdy nezapomenu na první slova jedné z profesorek: „My jsme tady taková jedna velká rodina.“ Vzhledem k tomu, že mám možnost srovnání, se tady za mého studia ke studentovi chovali především jako k člověku, který má duši, vážila jsem si osobního přístupu ke studentům; kdykoli by mě něco trápilo, věděla jsem, že mohu přijít za většinou svých tehdejších vyučujících a pomohli by mi, a to nejen při problémech se studiem. Vážila jsem si toho, že pokud se studentovi z jakýchkoli důvodů právě ve studiu nedařilo, měl vždy šanci na zlepšení a nebyl „zaškatulkován“ mezi trojkaře, čtyřkaře apod. bez jakékoli šance na zlepšení. Díky lidskému přístupu jsem chodila do školy bez strachu a „nervů“. 


Jiří TŮMA

Roků strávených na světelském gymnázium nijak nelituji, protože to byla skvělá léta strávená v takovém „rodinném“ prostředí pánů učitelů a jejich ženských protějšků, no a samozřejmě nás studentů. Skvělá věc jsou „spolužáci.cz“, kde jsem s některými svými spolužáky v kontaktu každý den i v současnosti, několik let po maturitě.


Michaela DVOŘÁKOVÁ

Vzpomínám především na kamarády, které jsem tam poznala, pak na legraci, které jsem si užila (především na školních výletech a jiných akcích…), a samozřejmě jsem vděčná za znalosti z humanitních předmětů, ze kterých čerpám dodnes.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace