Adaptační kurz Lipnice

Agenda:
 
Gymnázium
Publikováno:
 
09.09.2013 09:40
Poslední úprava:
 
před 8 lety

Ve dnech 2.–4. 9. proběhl adaptační kurz studentů prvního ročníku našeho gymnázia. Cílem bylo seznámit se, utužit třídní kolektiv a samozřejmě něco zažít.

Studenti se svou třídní učitelkou vyrazili odpoledne 2. 9. směr Lipnice nad Sázavou. Už po cestě se rozvinula čilá konverzace, cesta příjemně ubíhala a v 15.30 všichni dorazili na učňovské středisko a ubytovali se. Podvečer byl vyplněn zábavnými soutěžemi a disciplínami, ve kterých se testovala rychlost, spolupráce v kolektivu i dostatek dobrých nápadů.

Po večeři následovala večerní čajovna, jejíž ústředním tématem byla komunikace. Vytvářeli jsme projekt třídy a zkoušeli různé formy komunikace. Jednoznačně nejlepší úspěch měla tichá pošta v cizích jazycích, dokonce i v mongolštině!

Družstva závodila v běhu s pálkami a míčky.
Které družstvo překoná nebezpečnou řeku jako první?
Vytvořit čtverec z lana se zavázanýma očima není jen tak!
Tvoříme třídní projekt.

Úterní zatažené a sychravé dopoledne pokračovalo v tématu komunikace, ale tentokrát se studenti vydali po lipnických lomech, kde si prohlédli díla vytesaná do stěn lomů a plnili různé úkoly.

Odpoledne na studenty čekalo největší dobrodružství – Lipnické matikhrátky aneb dobývání hradu rozumem a logikou. Pod vedením paní učitelky Bernardové a za pomoci „dobrých andělů“ studenti ve skupinkách plnili zapeklité matematické úkoly. Za ně získali přívěšky a po vyluštění klíče i heslo. Pak už jen stačilo objevit poklad ukrytý pod třetím křížem a střežený zlověstným duchem. Zde na všechny čekala sladká odměna.

Vyfotili jsme se u Bretschneidrova ucha.
Co se skrývá v Ústech pravdy?
Nejprve stručná instruktáž, andělé už jsou připraveni pomoci…
Kdo rozluštil heslo, mohl vstoupit do hradu.
Úkoly byly zapeklité.
Kdo vyřešil hlavolam, získal klíč a vysvobodil zajatce za mřížemi.
Aničce se za mřížemi líbilo, dokonce i zapózovala.
Poklad střežil hradní duch. Někoho to trochu vyvedlo z míry.

Nakonec všichni nástrahy překonali a byli po zásluze odměněni. Večer nesměl chybět táborák, zpěv písní za doprovodu kytary a opět oblíbená cizojazyčná tichá pošta.

Ve středu jsme vyrazili zpátky do Světlé. Všichni se shodli na tom, že se adaptační kurz povedl a že i přes nepřízeň počasí si na kurzu každý našel to své.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace