Vlastní tvorba našeho hlavního výtvarníka MgA. Milana Krajíčka

Agenda:
 
Výtvarné
Publikováno:
 
30.09.2013 13:40
Poslední úprava:
 
před 8 lety

První společnou výstavou užitkového skla se v pražském gallery design shopu DOX BY QUBUS představí designéři a sklářští výtvarníci Milan Krajíček a Václav Řezáč. Neobvyklá skleněná díla a atraktivní design, dva pohledy na užitkovost skla, to vše v sobě spojuje výstava s názvem „BACK ON THE ROAD“, kterou návštěvníci galerie mohou vidět od 4. do 31. října.

Autoři spolu studovali už na Střední uměleckoprůmyslové škole sklářské v Železném Brodě v ateliéru Ronyho Plesla a po té na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze v ateliéru skla prof. Vladimíra Kopeckého. Každý se vydal po studiích svou cestou a po 12 letech se rozhodli společně vystavit své nové práce.

Milan Krajíček (36 let) se zabývá designem, volnou tvorbou a pedagogickou činností. Navrhuje sklo pro známé firmy jako Česká pojišťovna, Palmolive-Colgate, Foxconn… Pro své studio Animus m. r. navrhuje a vyrábí malosériové skleněné kolekce, ve kterých hledá originální a novátorské technologické možnosti a postupy. Od roku 2003 je hlavním výtvarníkem Uměleckoprůmyslové akademie ve Světlé nad Sázavou. Od roku 2005 vyučuje výtvarné předměty v bakalářském programu Restaurování skla a keramiky na Vysoké škole chemicko-technologické v Praze.

Na výstavě prezentuje převážně svá díla vytvořená na Mezinárodním sklářském sympoziu Vysočina 2012.

„Na tomto sympoziu jsem realizoval své vázy – objekty jen na huti. Žhavé skleněné bubliny byly obaleny velkými barevnými střepy. Ostré hrany střepů byly zataveny ve sklářské peci tak, aby působily ostře, ale nebyly nebezpečné na dotek. Chtěl jsem, aby se střepy staly dekorem vázy – formou objektu. Výsledkem je několik váz – objektů, ze kterých se těším, a inspirují mě k dalšímu rozvinutí této techniky.“ vysvětlil podstatu své tvorby na sympoziu Milan Krajíček.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace