Září na domově mládeže

Agenda:
 
Domov mládeže
Publikováno:
 
01.10.2013 01:52
Poslední úprava:
 
před 10 lety

V neděli 1. září 2013 se po dlouhých dvou měsících do prostor Domova mládeže při Akademii – VOŠ, Gymn. a SOŠUP Světlá nad Sázavou opět vrátil „život“.

116 žáků se navrátilo do známého prostředí mezi své kamarády. Pro 53 nově ubytovaných žáků prvních ročníků se začal psát nový příběh. Díky červnovému adaptačnímu pobytu, pořádného školou, se mezi sebou žáci znali a bylo vyhověno jejich požadavkům ohledně výběru spolubydlících. Tím se nám vychovatelům usnadnilo rozhodování při obsazování sestav pokojů ubytovanými.

Neděle byla ve znamení zabydlování, vybalování, seznamování, zútulňování pokojů, ale také ve znamení loučení. Během prvního týdne stesk po domově, rodičích či zvířecích mazlíčcích přepadl téměř všechny.

Ubytovaní byli seznámeni s řádem domova mládeže a s organizačními záležitostmi (např. s volbou stravy, výdeji snídaní, obědů, večeří, hodnocením úklidu pokojů, odpoledními a večerními vycházkami atd).

Přesto se nám během září objevilo pár prohřešků ze strany ubytovaných, které byly následně řešeny, ať již zákazem večerních vycházek, napomenutím vedoucího vychovatele či dokonce udělením podmínky vyloučení z DM.

Prvních čtrnáct dní byla pozornost věnována především ubytovaným z prvních ročníků.

Jelikož budou ve Světlé nad Sázavou trávit následující tři až čtyři roky, seznámili jsme je v rámci procházky i se samotným městem. Dozvěděli se tak, kde je zdravotní středisko, lékárna, kino, autobusové zastávky a vlakové nádraží, obchody s potravinami apod.

V dalším týdnu jsme se pro změnu vydali s ubytovanými žáky na procházku do přírody – do údolíčka.

Během tohoto měsíce se nám začaly na domově mládeže rozjíždět i zájmové kroužky, především sportovní, dále kroužek psaní všemi deseti apod.

Na své si tady přišli příznivci fotbalu a volejbalu. Děvčata chodí cvičit aerobic a jógu do školní tělocvičny. Nesmíme zapomenout ani na využívání posilovny, která často praská ve švech.

Září pro nás všechny (ubytované i vychovatele) bylo nové. Objevilo se 53 nových tváří, 53 nových jmen, 53 nových nátur, 53 nových osudů… Pomalu ale jistě se všichni poznáváme a sžíváme a jsme rádi, že se ubytovaným žákům (prvních i vyšších ročníků) v našem domově líbí.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace