Odborná praxe žáků oboru Sociální činnost v Německu

Agenda:
 
Sociální a zdravotní
Publikováno:
 
02.10.2013 08:38
Poslední úprava:
 
před 10 lety

V roce 2011 navázala naše škola kontakty se střední školou v Německu za účelem výměnných stáží v rámci projektu Leonardo da Vinci. Jedná se o soukromou školu v Lipsku (Berufsfachschule für Altenpflege), která připravuje žáky v oboru ošetřovatelské pé­če.

V tomto školním roce se uskuteční 2 pracovní stáže, kterých se zúčastní 7 našich žáků z oboru Sociální činnost: 5 žáků ze třídy IV.E a 2 žákyně ze třídy III.E. Jedná se o 4 týdenní pobyty, během kterých budou naši žáci vykonávat odbornou praxi v Domově s pečovatelskou službou, který je součástí jmenované lipské školy. 1. stáž proběhne v listopadu 2013 a 2. stáž v červnu 2014. Pro rozšíření jazykových znalostí absolvuje každý ze zúčastněných žáků povinně jazykovou a kulturní přípravu.

Spolupráce s německou školou s podobným vzdělávacím zaměřením umožní našim žákům vycestovat do zahraničí a získat tak praktické zkušenosti v oboru, který studují a v němž po ukončení studia budou působit na trhu práce. Rozvoj komunikačních dovedností v německém jazyce se u žáků předpokládá.

Každý účastník stáže obdrží po jejím úspěšném absolvování Europass Mobility.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace