Designblok 2013

Agenda:
 
Výtvarné
Publikováno:
 
16.10.2013 10:32
Poslední úprava:
 
před 9 lety

Skupina našich studentů 3. a 4. ročníku oboru Průmyslový design a Bytový architekt navštívila v Praze 9. října 2013 již 15. jubilejní ročník Designbloku, který se nesl v duchu ikon českého a zahraničního designu.

Přehlídka profesionálních výtvarníků, ale i studentů uměleckých škol a výrobců nábytku, interiérů, osvětlení, hraček, módy a obuvi, šperků a uměleckých předmětů se konala na třech místech Prahy: v Superstudiu v prostorách Nákladového nádraží Žižkov, v Openstudiu – v Kafkově domě u Staroměstského náměstí a v Art House – v Colloredo – Mansfeldském paláci na Starém městě.

Z velkého množství vystavujících uveďme některé z nich: např. skupinu Olgoj Chorchoj, firmu Škoda, firmy zaměřené na výrobu osvětlení – Artemide, Preciosa a Halla, nafukovací hračky Libuše Niklové, nábytek a objekty Body Horáka nebo utopické vize Matali Crasset. K vidění byla i obuv firmy Novesta – Zlín, módní tvorba Liběny Rochové atd. Svými pracemi se představili také studenti pražské VŠUP, UJEPU – Ústí nad Labem aj.

Zajímavé byly nejen samotné exponáty, ale i způsob jejich instalace: např. moderní výtvarné objekty v barokních interiérech Colloredo-Mansfeldského paláce. Asi nejpoutavější byla expozice v památkově chráněném funkcionalistickém areálu Nákladového nádraží na Žižkově, kde byla díla vystavena přímo v železničních vagonech a nádražních halách. Expozice byly často doprovázeny přednáškami, diskusemi či promítáním nebo zrcadlovými a světelnými efekty.

Program výstavy nám zabral celý den, prohlídka výstavy byla poměrně obsáhlá a přesun po Praze ať už metrem, tramvají či pěšky byl časově náročný. Cesta vlakem téměř dvě hodiny ráno tam a odpoledne zpátky, návrat ve večerních hodinách. Kolize žádná, průběh hladký, zážitky pestré, únava příjemná.

Pro studenty – budoucí výtvarníky může být tato výstava ukázkou toho, jak hledat cestu k vlastnímu vyjádření a jakou formou prezentovat svou práci. Své postřehy a získané poznatky tak mohou využít při obhajobách klausurních a maturitních prací, při přijímacích zkouškách na vysoké školy nebo u pohovorů při hledání zaměstnání.

MgA. Martina Klimošová a MgA. Veronika Černá

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace