„NEJLEPŠÍ SE VYSKYTUJÍ NEJMÉNĚ“

Motto stužkovacího večírku IV.G

Agenda:
 
Gymnázium
Publikováno:
 
21.10.2013 12:17
Poslední úprava:
 
před 10 lety

Tříbarevné stužky s tímto sloganem si v úterý 15. 10. 2013 hrdě připjali žáci IV. G naší Uměleckoprůmyslové akademie na večírku, který proběhl v příjemném prostředí světelské restaurace Alfa.

Žáci se začali scházet už po šesté hodině večer, aby na stoly nachystali sladké i slané občerstvení pro hosty z řad pracovníků školy. Ti pak dorazili postupně po sedmé večer a oficiální část akce mohla začít. Nejprve nezbytný proslov, přípitek budoucím maturantům, předání stužek a společné foto – a pak už nastal čas zábavy.

Tu odstartovala soutěž pro přítomné dospěláky. Jeden po druhém si tahali papírky s výroky učitelů, občas dokonce i s vlastními hláškami – úkolem bylo uhodnout, kdo je mohl říci. Někdy bylo autorství zcela jasné, jindy se soutěžící museli poddat.

Následovala oblíbená pantomima, kterou nejprve předváděli žáci a po určitém zdráhání i hosté. Úkol byl zdánlivě jednoduchý – přečíst si zadání a předvést ho beze slov tak, aby publikum uhodlo, co se to vlastně předvádí. Některé kreace – jako třeba porodní bába, Tarzan nebo černá díra – vyvolaly salvy smíchu. Nakonec došlo na hudbu a tanečky, dospělí se postupně vytratili a nechali maturantům volné pole.

Pro studenty IV. G touto akcí začal maturitní rok. Bude náročný na přípravu a uzavřený zkouškou dospělosti, která ve státní i školní části prověří kvalitu jejich čtyřletého studia. No, necháme se překvapit, jaké bude jarní maturitní finále.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace