Významná návštěva na naší Akademii

Setkání s ředitelkou Tchajpejské hospodářské a kulturní kanceláře

Agendy:
 
Informační portál , Výtvarné
Publikováno:
 
25.10.2013 11:02
Poslední úprava:
 
před 9 lety

Nestává se každý den, aby naše škola hostila tak vzácnou návštěvu. Po více než půl roku trvající přípravě a konzultaci volných termínů zavítala ředitelka Tchajpejské hospodářské a kulturní kanceláře paní Christine M. Y. Hsueh do Světlé v rámci oficiální návštěvy Kraje Vysočina.

V doprovodu svého manžela Yuan-Chieh JEN, zástupce ekonomické divize Ben WU, a představitelů Kraje – náměstka hejtmana Ing. V. Novotného, radní pro oblast školství Ing. J Fialové, ředitele Krajského úřadu Mgr. Ing., dr. h. c. Z. Kadlece, ředitelky sekce Ekonomiky a podpory Ing. E. Janouškové, vedoucího odboru školství Mgr. M. Pecha, pracovníků oddělení vnějších vztahů Mgr. M. Richtové Tomšů a Ing., MBA L. Seidla si spolu s dalšími hosty prohlédla školu a seznámila se s nabídkou vzdělávacích oborů a rozličných aktivit.

Hosté byli uvítáni ředitelem školy Ing. J. Vodičkou, který je seznámil s historií instituce, její současností i vizemi do budoucna. Spolu se svými kolegy z vedení školy poté návštěvu provedl po jednotlivých provozech, ateliérech a galeriích. Představeny byly práce žáků a jejich učitelů – výtvarníků. Delegace zavítala rovněž do nově otevřené školní přírodní zahrady. Dvě hodiny vyhrazené v nabitém programu pro návštěvu Akademie utekly jako vody a hosté bohatší o nové poznatky se museli se školou rozloučit, aby mohli pokračovat v dalším naplánovaném programu v Jihlavě.

Cílem této návštěvy bylo navázat vzájemné kontakty s tchaj-wanskou stranou, představit jim takovouto oborově unikátní školu a předjednat nalezení možného budoucího partnera v poměrně vzdálené a pro nás exotické destinaci. Jménem organizátorů mohu konstatovat, že pro nás byla společná schůzka přínosná, dozvěděli jsme se řadu cenných informací a věříme, že delegace od nás odjížděla s dobrým pocitem a my svou prací přispěli k reprezentaci regionu i našeho města.

Děkuji všem zaměstnancům, kteří se na přípravě návštěvy podíleli.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace