Říjen na Domově mládeže

Agenda:
 
Domov mládeže
Publikováno:
 
04.11.2013 10:15
Poslední úprava:
 
před 8 lety

I tento měsíc jsme na DM zvládli s přehledem. Nově ubytovaní „prváci“ se dokonale zabydleli, sžili se s novým prostředím i s ostatními ubytovanými. Poznali jsme další tři nové tváře, které se rozhodly navštěvovat naši školu a bydlet v našem domově.

 

A co se během října na tomto úseku událo?

 

Začali jsme kuchařskou soutěží amatérských týmů. I když musíme konstatovat, že výsledná jídla byla téměř profesionální :-)

Zúčastnily se tři týmy, dva klučičí a jeden holčičí. Tématem soutěže byly „Těstoviny do 100 Kč“. Jídla byla pestrá a porota složená z vychovatelů sloužících odpolední směnu a dvou nezávislých studentů měla nelehký úkol. Hodnotili jsme nejen chuť připravených pokrmů, ale také estetickou stránku – tedy způsob servírování.

První místo jednoznačně získaly těstoviny s kuřecím masem a zeleninou v podání kuchařů Martina a Oty.

 

 

 

  Druhé a třetí místo bylo velmi vyrovnané. Nakonec na druhé příčce skončila děvčata Aneta a Monika se svými těstovinami s kuřecím masem, slaninou, žampiony a šlehačkou.

 

 

 

Třetí místo (ale jen těsně:-) vybojoval klučičí tým v čele s Robertem, Davidem a Pavlem. Připravili si pro nás těstoviny s mletým vepřovým masem a cherry rajčátky. Zde jsme ocenili hlavně způsob servírování :-)

 

 

 

A když už jsme u tak pěkného tématu, kterým je jídlo, nesmím zapomenout ani na kroužek vaření a pečení, v říjnu měl svou premiéru :-)

Děvčata se rozhodla poměřit své síly s „perníkem“. Za všechny, kdo okusil jejich dílo, musím říct, že děvčata s přehledem vyhrála :-) Perník byl opravdu výborný a už nyní se těšíme na další lekci této příjemné volnočasové aktivity :-)

 

 

 

Ale aby to nevypadalo, že se na domově mládeže jen vařilo, peklo a hodovalo, musíme zmínit i sportovní okénko.

Vydali jsme se na cyklostezku vedoucí za naší školou – prověřili jsme ji na in-linech.

 

 

Samozřejmě jsme využívali i školní tělocvičnu, kde si byli kluci zakopat fotbal, děvčata hrála badminton a cvičila aerobic.

Do sportovních aktivit řadíme i velmi využívaný fotbálek, který si jen málokdy odpočine.

 

 

Aby se nám v tomto provizorním domově dobře žilo, vyzdobili jsme si ho pěkně podzimně. Všem, kdo se aktivně podíleli na výzdobě, dodatečně děkujeme.

 

 

 

 

Se zájmem se setkává i kroužek Psaní všemi deseti (fotografii doložíme v příštím měsíci :-)

 

Jednoho deštivého podvečera jsme improvizovali a s několika jedinci jsme vyrazili „do kina“. Postačila nám tedy jen jedna z učeben naší školy, ve které jsme si promítli na magnetické tabuli film, ale i tak to bylo příjemné a věřím, že to v blízké době opět zopakujeme.

 

Před podzimními prázdninami jsme stihli i návštěvu světelského podzemí, do kterého se podívalo osmnáct ubytovaných žáků – jsme velmi rádi za hojnou účast a zájem o kulturu :-)

 

 

Věříme, že i listopad se na domově mládeže ponese v příjemném duchu a že ubytovaní budou mít zájem o nabízené volnočasové aktivity.

 

 


 

 

 

 

 

 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace