Poznávací zájezd Gymnázia 5. 11. 2013

Expozice Fata morgana, ZOO Praha a Státní opera

Agenda:
 
Gymnázium
Publikováno:
 
11.11.2013 08:50
Poslední úprava:
 
před 10 lety

V úterý 5. 11. 2013 se studenti prvních dvou ročníků světelského gymnázia, doplnění o několik studentů z vyšších ročníků vydali na poznávací zájezd do Prahy.

Během dne navštívili expozice skleníku Fata Morgana v Botanické zahradě hl. města Prahy v Praze Troji.

Spolu s průvodcem prošli všechny tři části skleníku a dozvěděli se mnoho zajímavých informacích o vlastnostech rostlin z nejrůznějších částí světa a jejich možném využití pro člověka.I v této roční době jsme zastihli mnoho kvetoucích rostlin, které svítily v bujné zeleni pestrými barvami. Velkou pozornost studentů přitáhly velmi důmyslné pasti masožravých rostlin ve třetí části skleníku.

Spolu s průvodcem prošli všechny tři části skleníku a dozvěděli se mnoho zajímavých informacích o vlastnostech rostlin z nejrůznějších částí světa a jejich možném využití pro člověka.
I v této roční době jsme zastihli mnoho kvetoucích rostlin, které svítily v bujné zeleni pestrými barvami.
Velkou pozornost studentů přitáhly velmi důmyslné pasti masožravých rostlin ve třetí části skleníku.

Druhým cílem exkurze byla nedaleká zoologická zahrada. Přestože s postupujícím podzimem se chovaná zvířata přesunula z větší části pod střechu pavilónů a venkovní expozice tak z části osiřely, bylo i tak spousta zajímavých věcí k vidění.

Velký zájem studentů přitáhla nová „Vesnička slonů“ a pavilony žiraf a hrochů. Studenti se od průvodce dozvěděli spoustu informací o biologii těchto velkých savců i o problémech jejich ochrany.

Obrázek pochází z pavilonu věnovanému zvířecím obyvatelům Indonésie.
Velký zájem studentů přitáhla nová „Vesnička slonů“ a pavilony žiraf a hrochů. Studenti se od průvodce dozvěděli spoustu informací o biologii těchto velkých savců i o problémech jejich ochrany.

Finále našeho zájezdu se odehrálo pod střechou historického objektu Státní opery Praha.

Naše studentky, kterým to mimochodem ve společenských šatech velice slušelo, i jejich mužské kolegy čekalo představení opery Antonína Dvořáka Rusalka. Přestože představení o třech dějstvích končilo poměrně dlouho – do Světlé jsme se vrátili až po půlnoci, a studenti tedy byli velice unavení, přesto věřím, že si každý v náročném programu našel něco, co ho zaujalo a co mu přineslo nové informace do mozaiky znalostí o okolním světě.


Mgr. Eva Bernadová

Učitelka biologie, matematiky a hudební výchovy

Koordinátor environmentální výchovy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace