EDIE v nové podobě

Agenda:
 
DofE
Publikováno:
 
14.11.2013 14:09
Poslední úprava:
 
před 10 lety

Program pro mládež Cena vévody z Edinburghu, po mnoho let úspěšně provozovaný na naší škole, se po krátké odmlce vrací ve své inovované podobě.

Na našem webu EDIEboard jste jistě zaznamenali několik měsíců trvající odmlku. Důvod byl prostý. Probíhala celková revitalizace programu, aby se mohl objevit v nové podobě jako Mezinárodní cena vévody z Edinburghu.

Základní informace o programu na národní úrovni najdete na www.dofe.cz. Také náš informační board čeká částečná vizuální a technická obměna, aby mohl následně fungovat jako prezentační prostor našich programových aktivit.

Co se u nás v současné době tedy děje?

Ve středu 13. 11. u nás proběhlo představení nové podoby pro žáky maturitních oborů. Šárka Čapková, koordinátorka rozvoje programu zde během dvou hodinových výstupů seznámila přítomné s jeho cíly, strukturou, fungováním, výstupy a způsobem, kterak se mladí lidé mohou zapojit.

Aby se škola mohla stát takzvaným místním centrem programu, je třeba mít proškolené 2 vedoucí. Této úlohy se nově ujaly kolegyně Lenka Charvátová a Olga Blažková. Obě se v úterý 19. 11. účastní školení pro nové programové vedoucí. Poté již nic nebude bránit tomu, aby naše Akademie mohla podepsat licenční dohodu a byli jsme certifikováni jako místní centrum programu. Bývalý programový a expediční vedoucí Michal Šimek bude po novém proškolení dále pokračovat pouze na pozici expedičního vedoucího.

Pokud vše bude probíhat dle plánu, začneme v nové podobě fungovat od prosince 2013, tedy za necelé tři týdny. Po úvodní prezentaci již někteří žáci projevili zájem o zapojení do programu, tedy je třeba zmínit, co vše se chystá.

Během zimních měsíců bude čas a prostor na plnění sportovních aktivit, dovedností a dobrovolné služby. Jaro, respektive konec školního roku pak bude ve znamení expedice. Na tomto místě bych chtěl uvést, že zároveň běží (respektive pokračuje) spolupráce s dalším provozovatelem programu – DDM Symfonie v Poděbradech. Právě s poděbradskými účastníky chystáme společnou expedici, která by je seznámila s kouzlem naší Vysočiny. Sami bychom posléze zkusili vyrazit i někam dál, dost možná ve spolupráci s přáteli z partnerského Gymnázia Letohrad.

Ale to už bychom z našich plánů odkrývali příliš, musí také zbýt prostor pro nějaká překvapení.

Prozatím tedy sledujte stránky školy, dále cca v prosinci inovovaný EDIEboard už s novým názvem (pracovně zatím DofE BOARD) a včas se přidejte k naší společnosti. Vždyť volný čas lze trávit opravdu smysluplně.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace