Exkurze v galerii firmy JIKA-LAUFEN-ROCA

Agenda:
 
Výtvarné
Publikováno:
 
09.12.2013 14:13
Poslední úprava:
 
před 9 lety

2.12. studentky atelieru bytový architekt a keramiky a porcelánu navštívily v Praze výstavu letošních vítězů vzešlých z nominací ve studentské soutěži Design Cabinetu . Výstava je již tradičně nazvaná „Nový zboží“ a po skončení v Praze poputuje po celé Evropě. Soutěž se každoročně zabývá nejlepším pracemi vzniklými za předchozí školní rok a účastní se jí studenti vysokých škol v Čechách i na Slovensku.

Poté jsme se přesunuly do galerie firmy JIKA-LAUFEN-ROCA, která se zabývá problematikou koupelen – tzn. sanitární keramikou a veškerých dopňků, včetně koupelnového nábytku. Zde po milém přivítání s občerstvením, následovala asi 30ti minutová prezentace firmy Jika, zaměřená na její historii a 135leté výročí závodu ve Znojmě a s ní spojenou výstavu jak historických sanitárních kusů, tak také posledních produktů, které vznikly ve spolupráci s ateliérem keramického designu Ústavu umění a designu v Plzni a naposled s ateliérem keramiky na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Dále následovala prohlídka prodejní galerie, doplněná odborným výkladem. Po malém obědě jsme obdržely katalog firem a pak následovala krátká návštěva centra Prahy s předvánoční atmosférou a odjezd domů. Zdá se, že celý výlet měl jen jednu malou „mušku“a tou bylo ranní vstávání.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace