Vzdělávací program „Řemeslná obnova historických staveb“

Agendy:
 
Informační portál , Umělecké a řemeslné, Výtvarné
Publikováno:
 
15.01.2014 09:02
Poslední úprava:
 
před 9 lety

Zahájen příjem přihlášek k účasti na vzdělávacím programu „Řemeslná obnova historických staveb“

Územní odborné pracoviště Národního památkového ústavu v Telči v rámci realizace projektu „Zvýšení konkurenceschop­nosti v rámci celoživotního vzdělávání v oblasti obnovy a trvale udržitelného rozvoje kulturního dědictví“ připravuje na rok 2014 pilotní ověření nově vzniklých vzdělávacích kurzů v oblasti specializovaných řemeslných prací prováděných při obnově historických staveb a jejich částí. Kurzy jsou koncipovány jako další vzdělávání rozvíjející kvalifikaci pracovníků v oblasti činností, které ještě nejsou charakteru restaurování, přesahují však rozsah běžným způsobem kvalifikované profese řemeslníka oborů: zedník, štukatér, kameník, malíř-natěrač, truhlář, tesař, kovář a pokrývač, kteří mohou získat specializaci pro památkovou obnovu.

Kurzy jsou členěny na teoretickou část a praktické semináře na objektech památkové péče v Kraji Vysočina, jako jsou např. zámky v Brtnici, Červené Řečici a Polici. Částečně budou k praktické výuce využity dílenské prostory našeho odloučeného pracoviště v Lipnici n. S.

Každý z devíti kurzů je rozvržen do 100 h.

Podrobné informace o zahájení kurzů, jejich obsahu, podmínkách účasti atd. najdou zájemci na internetových stránkách www.obnovakulturnihodedictvi.cz Prostřednictvím těchto stránek se budou moci zájemci přihlásit. Celková kapacita účastníků vzdělávacího programu je 90 osob, tedy v každém kurzu v průměru 10 osob. Kurzy jsou určeny přednostně zájemcům se středním stupněm vzdělání v oboru nebo příbuzném oboru (výuční list nebo maturita), případně vyšším, s trvalým bydlištěm nebo výkonem práce na území Kraje Vysočina. Úspěšní absolventi získají osvědčení o absolvování pilotního kurzu vzdělávacího programu.

Účast na projektu je poskytován zdarma, rovněž ubytování je hrazeno z rozpočtu projektu.

Přiložené soubory

Leták ke stažení

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace