Exkurze žáků oboru Podnikání

Agenda:
 
Informační portál
Publikováno:
 
30.01.2014 07:38
Poslední úprava:
 
před 10 lety

Dne 29. 1. 2014 se zúčastnila třída II. P – obor Podnikání exkurze do akciové společnosti Philip Morris v Kutné Hoře, která je jediným výrobcem tabákových výrobků v ČR. V tomto městě sídlí od roku 1992 a to v prostorách bývalého cisterciáckého kláštera v Sedleci.

Již na recepci jsme se dočkali vlídného přijetí. Dostali jsme k nahlédnutí plánek firmy a vyčkali na velice příjemnou a ochotnou průvodkyni. Na úvod jsme se seznámili s historickou částí komplexu, kde je umístěno Muzeum TOBACCO a administrativní zázemí firmy. Se zájmem jsme shlédli asi 15-ti minutovou videoprojekci „Proměny kláštera v Sedleci“. Právě v tomto opuštěném a chátrajícím cisterciáckém klášteře byla v roce 1812 zahájena výroba. O 180 let později přichází Philip Morris, aby rozvinul na stejném místě nejmodernější výrobu při respektování historického kulturního dědictví. S tím souvisí nemalé finanční prostředky, které firma věnuje na obnovu památkových budov bývalého kláštera.

Před prohlídkou výrobních prostor nás průvodkyně seznámila s jednotlivými fázemi výroby, s bezpečností práce, zázemím pro zaměstnance a kromě jiného i s opatřeními chránící firmu proti krádežím ze stran zaměstnanců.

V současné době firma zaměstnává zhruba 800 zaměstnanců. O nové zaměstnance nemá nouzi, jak nám bylo sděleno, na jedno pracovní místo čeká 50 dalších zájemců.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace