Návštěva meteorologické observatoře Košetice

Agenda:
 
Informační portál
Publikováno:
 
07.02.2014 08:36
Poslední úprava:
 
před 8 lety

Žáci školy zapojení do práce kroužku Meteorologická měření a pozorování (realizovaného v rámci projektu Přírodní a technické obory – výzva pro budoucnost) se v rámci praktického poznání vypravili v doprovodu svých vyučujících ve středu 29. ledna prohlédnout si meteorologickou observatoř Košetice.

Zimní počasí prověřilo zdatnost všech účastníků, neboť 2 hodiny trvající exkurze se odehrávala venku. RNDr. Milan Váňa, Ph.D. seznámil členy kroužku nejprve s historií observatoře a s používanou meteorologickou měřící technikou, jeho kolegové poté představili přístroje na měření množství znečisťujících látek v ovzduší a to včetně 250 metrů vysokého stožáru, jehož přístrojové vybavení slouží k měření obsahu skleníkových plynů v ovzduší.

Návštěva významným způsobem rozšířila znalosti žáků v oboru meteorologie a přispěla k jejich další motivaci v rámci poznávacích aktivit kroužku. Naše exkurze se dokonce objevila na stránkách Havlíčkobrodského deníku v elektronické (http://havlickobrodsky.denik.cz/zpravy_region/studenti-zavitali-do-kosetic-20140205.html) i tištěné podobě ve středu 5. 2. 2014.

Použité foto: Jiří Víšek

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace