Lyžařský výcvikový kurz 2014

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní, Gymnázium, Umělecké a řemeslné
Publikováno:
 
11.02.2014 07:39
Poslední úprava:
 
před 9 lety

V sobotu 18. 1. 2014 se v ranních hodinách sešla skupina nadšených lyžařů a snowboardistů před naší školou, aby vyjela ze Světlé nad Sázavou, ve které to vypadalo spíš na jaro, do Janských Lázní na lyžařský výcvik. Oči všech byly plny očekávání, zda v místě pobytu bude alespoň poprašek sněhu.

První den jsme tradičně zahájili prohlídkou okolí a seznamováním se mezi sebou (na kurz totiž vyrazili studenti z více tříd – I.E, I.G, I.SV, I.V). Jelikož ani v Janských Lázních nebylo sněhu nazbyt, celou procházku jsme polemizovali, zda nebudeme spíš než na sněhu sjezdovat na bahně.

Naštěstí se naše černé prognózy nevyplnily a následující den jsme v „plné polní“ vyrazili na svah. V neděli jsme se shromáždili před penzionem Protěž, kde nás vedoucí kurzu Jan Krajíček rozdělil na 3 skupinky – lyžaři, pokročilí snowboardisté a začínající snowboardisté. Každá skupina vyrazila na sjezdovku, která odpovídala jejím možnostem. Pokročilí snowboardisté a lyžaři vyrazili na blízkou Protěž, z níž zamířili na Černou horu, zatímco začínající snowboardisté sešli pár set metrů na skibus, který je dopravil na kabinovou lanovku. Po výjezdu kabinkou šli začínající snowboardisté na mírný svah Sport I a Sport II. Každý den probíhal v rámci lyžování a snowboardování stejně – ráno po snídani na svah, odpoledne kolem půl druhé opět. Je pravdou, že odpolední podmínky na svahu už nebyly úplně ideální, ale i tak se naši účastníci s touto skutečností poprali s grácií a úsměvem. Jediný den, který se vymykal v rámci sportovního programu, byla středa. Dopoledne jsme totiž vyrazili do města a odpoledne na, některými značně nelibě nesený, výlet na běžkách. Letos vzhledem ke sněhovým podmínkám nebyl nijak dlouhý, přesto se některým účastníkům zamotávaly nohy na rovině i při mírných sjezdech. I to ale zvládli všichni bez újmy na těle či duchu. Předposlední den našeho výletu za „hranicemi všedních dní“ byl zasvěcen slalomu. Toho se zúčastnili naprosto všichni svěřenci, tedy i začínající snowboardisté, kteří ze začátku „brblali“, že se s ostatními nemohou měřit, ale přesto vše „zmákli“ a v cíli měli tváře plné úsměvů.

Nejen lyžování a snowboardování je ale lyžařský kurz pln, i večerní program musí být zajištěn. Proběhla přednáška o bezpečnosti na svahu, dále o mazání lyží, snowboardů a běžek, také jsme byli poučeni o tom, jak si máme správně vybrat vybavení na svah. Kromě přednášek proběhla velmi oblíbená soutěž o nejhezčí mužské nohy, a nově, aby to dívkám nebylo líto, přišla na řadu módní přehlídka, ve které měl být předveden nejvíce nápaditý zimní outfit. Tyto soutěže studenty i pedagogy velmi pobavily.

Doufám, že si všichni lyžařský výcvik užili stejně jako my a že se ještě setkáme s touto „partou“ při dalších sportovních akcích a pobytech.

Foto: Mgr. Leoš Poříz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace